Intel i5 6500 Sisteme RX 470 vs RX 480

erenyusufakar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 tane ekran kartı arasında kaldım, en düşüğü 900 TL en yükseği 1100 TL. Bu anakartın ve işlemcinin kaldırabileceği en uygun ekran kartı hangisidir? (MSI B150M Bazooka, Intel i5 6500) Fiyat önemsiz.
Ekran kartları :
  • MSI RX 480 8 GB - 1055 TL
  • RX 480 4 GB - 950 TL (Sapphire)
  • MSI RX 470 8 GB - 1020 TL
  • MSI RX 470 4 GB - 910 TL

İşlemcin hepsini kaldıracaktır şahsen en yukardaki Msi RX 480i önerrim ama monitörün 1080p ise oyunları high ile ultra oynama takıntın yok ise Msi RX 470 alavilirsin.

Özel Soğutmayı bekle ayrıca çoğu grafik kartında AMD'de Sapphire Nvidia'da Zotac Önerilir çünkü eğer doğru kullanırsan diğer soğutmalı modellere göre %6-%10 performans artışı vardır ama önerim Msi RX 480 Gaming X modeli bekleyemem diyorsan rx 470 al.

Özel Soğutmayı bekle ayrıca çoğu grafik kartında AMD'de Sapphire Nvidia'da Zotac Önerilir çünkü eğer doğru kullanırsan diğer soğutmalı modellere göre %6-%10 performans artışı vardır ama önerim Msi RX 480 Gaming X modeli bekleyemem diyorsan rx 470 al.
Dostum öyle bir şeyi ben ilk defa duyuyorum. Forumda ise işk defa gördüm böyle bir mesaj. Enteresanmış. Peki sana bir soru soracağım. Madem Zotac %10 fazla performans veriyor, peki insanlar neden MSI veya ASUS tercih ediyor??

Çünkü Msi'ın Müşteri desteği iyi Asus'ta herkez tarafından bilinen bir marka olduğundan daha güvenilir olduğunu düşünüyor insanlar.ama performansta bir Sapphire bir Zotac değil.

Nvidia'da Evga önerilir demek istedin herhalde.

Sisteminiz seçtiğiniz bütün ekran kartlarını sorunsuz çalıştırır. Elimde Nitro OC RX 470 8 GB var. RX 480 8 GB modeline yükseltmek için satıyorum. İlgilenir misiniz.

AMD'de Sapphire, NVIDIA'da EVGA. MSI ve ASUS çok reklam yapıp iyi yazılımları olduğu için çok tercih ediliyor. MSI bazı Türk Youtuberlara başta intro'ya MSI reklamı eklemeleri için para ödüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı