Intel i5 6500 RX 480 Tabanlı Sisteme Kasa Önerisi

Özcan Ergün

Kilopat
Daha fazla  
  • Intel Core i5 6500
  • Sapphire Nitro+ RX 480 4 GB
  • Kingston HyperX Fury Black 8 GB 2133 MHz RAM (x2)
  • Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM
  • OCZ Trion 150 Serisi 240 GB SSD
  • MSI B150M Bazooka Anakart
Böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum ancak kasa ve güç kaynağına karar veremedim. Bu parçalar Zalman Z3'e sığar mı? Zalman Z3'ün 600W'lık güç kaynaklı modelini alırsam güç kaynağı yeter mi, sorun çıkarır mı? Ayrıca sistemle ilgili önerileriniz de olursa değerlendirmekten zevk alırım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD ekran kartların Nvidia 'ya göre daha fazla güç tükettiğini duymuştum. 600W yeterli olur sanki. Ben de tam bilmiyorum. Bu arada hayirli olsun kardeş sistem.:D

• Intel Core i5 6500
  • Sapphire Nitro+ RX 480 4 GB
  • Kingston HyperX Fury Black 8 GB 2133 MHz RAM (x2)
  • Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM
  • OCZ Trion 150 Serisi 240 GB SSD
  • MSI B150M Bazooka Anakart
Böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum ancak kasa ve güç kaynağına karar veremedim. Bu parçalar Zalman Z3'e sığar mı? Zalman Z3'ün 600W'lık güç kaynaklı modelini alırsam güç kaynağı yeter mi, sorun çıkarır mı? Ayrıca sistemle ilgili önerileriniz de olursa değerlendirmekten zevk alırım. Şimdiden teşekkürler.

Sana tavsiyem AERO 800 ve Kcas 600watt toplamda 400 tl ediyor. Bu kasayı aldıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğini görüceksin. Kasa içinde 4 fan ile birlikte geliyor. Kcas psu'nunda 80+ sertifikası mevcut. Şuan iki ürünü de kullanmaktayım. Soruların varsa ürünler hakkında sorabilirsin.

Öncelikle hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Bütçem çok farketmez ama sıkıntı çıkarmayacak en ucuz kasa/güç kaynağı tercihimdir. Sistemi vatandan alacağım o yüzden parçaların vatanda bulunması önemli. Şu an Zalman Z3 / Corsair V550 düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı