Intel i5 6600 Sisteme Z170 Anakart Almak

Kubilay1251235

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben Intel i5 6600 ile Z170 serisinde bir anakarat almayı düşünüyorum. Overclock yapmayı planlamıyorum ama diğer anakartlarda B170/H170 vs. RAM hızı düşük olduğundan Z170'i düşündüm. Ama ileride K ibareli bir işlemci alıp overclock yapabilirim. Şimdilik düişünmüyorum, ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Cevap yazan arkadaslara şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaby Lake işlemciler 1151 ile gelecekleri için ve belleğe de aynı zamanda yatırım olacağı için mantıklı olur diye düşünüyorum. Tabii hangi ekran kartını alacağın da önemli :)

İstersen sisteminin ne olduğunu ve kullanım amacını yaz. Geleceğe dönük almak istediğin bileşen varsa onu da belirt. Biz de ne kadar gerekli olduğunu tartışalım.

İstersen sisteminin ne olduğunu ve kullanım amacını yaz. Geleceğe dönük almak istediğin bileşen varsa onu da belirt. Biz de ne kadar gerekli olduğunu tartışalım.
Geleceğe dönük olmasına gerek yokki. Belki de arkadaş sadece H ve B serisi anakartların sahip olmadığı, sadece Z serisi anakartların sahip olduğu avantajlardan yararlanmak için almak istiyordur.

Geleceğe dönük olmasına gerek yokki. Belki de arkadaş sadece H ve B serisi anakartların sahip olmadığı, sadece Z serisi anakartların sahip olduğu avantajlardan yararlanmak için almak istiyordur.
Sistemde atıyorum R7 240 gibi fazlasıyla vasat bir ekran kartı varsa başka öneriler verelim diye söyledim. Öylesine bir örnek verdim, lütfen beni topa tüfeğe tutmayın. [emoji23][emoji23]

Ben de Z170 anakart tavsiye ederim kesinlikle. Ve bu anakart ile overclock yapmak için K ibareli bir işlemci beklemenize gerek yok. Pentium G4400'dan i7-6700'e kadar tüm çarpan kilitli işlemcileri de Overclock yapabilirsiniz.
En ucuz Z170 chipset'e sahip MSI Z170A PC Mate Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(OC) VGA&DVI USB 3.1 Anakart anakartına bakabilirsiniz. Şahsen ben de toplayacağım bilgisayarda bu anakartı kullanacağım. Akasa Venom gibi sıvı soğutma çözümleri ile rahatlıkla hız aşırtma uygulayabilirsiniz.

ekran karı gtx 970 veya 960 diye düşünüyorum oyun pcsisi olarak düşünüuorum
ve bide hangi seri daha performans veriyo z170 z99 vs
GTX 960 yerine R9 380 almanız daha doğru olur. Daha ucuz, daha performanslı. Asus R9 380 STRIX GAMING 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
GTX 970 yerine de, o kadar performans veremese bile bu kartı alabilirsiniz *Sapphire RX480 NITRO+ 4GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı (11260-02-20G)
Daha bütçe dostu olur ve kalan paraya da daha Ram'leri 16 yapabilirsiniz veya anakartı Krait versiyonu ile değiştirebilirsiniz.

Son düzenleme:
970 alınmaz ama bütceye uymuyo

Ben de Z170 anakart tavsiye ederim kesinlikle. Ve bu anakart ile overclock yapmak için K ibareli bir işlemci beklemenize gerek yok. Pentium G4400'dan i7-6700'e kadar tüm çarpan kilitli işlemcileri de Overclock yapabilirsiniz.
En ucuz Z170 chipset'e sahip MSI Z170A PC Mate Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(OC) VGA&DVI USB 3.1 Anakart anakartına bakabilirsiniz. Şahsen ben de toplayacağım bilgisayarda bu anakartı kullanacağım. Akasa Venom gibi sıvı soğutma çözümleri ile rahatlıkla hız aşırtma uygulayabilirsiniz.

GTX 960 yerine R9 380 almanız daha doğru olur. Daha ucuz, daha performanslı. Asus R9 380 STRIX GAMING 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
GTX 970 yerine de, o kadar performans veremese bile bu kartı alabilirsiniz *Sapphire RX480 NITRO+ 4GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı (11260-02-20G)
Daha bütçe dostu olur ve kalan paraya da daha Ram'leri 16 yapabilirsiniz veya anakartı Krait versiyonu ile değiştirebilirsiniz.
msi z170a pc yerine MSI Z170A TOMAHAWK Intel Z170A Soket 1151 DDR4 3600Mhz(O.C.)HDMI USB 3.1 Anakart daha ii olmazmı bileşen teknoloji olarak

amd yerine nvidia daha ii teknolaji farkı

Şahsen CPU olarak i5 serisi tercih etseysim B150 chipset seçerdim.
Marka model MSI B150 Bazooka
RAM frekansı 2133 ama oyun için kullanacağım için pek fark yapmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı