Intel i5 6600 Sisteme Anakart ve Ekran Kartı Tavsiyesi

Sağolun arkadaşlar anakart konusunda asus b150-A serisi kafama yazildi kesinlikle bu olucak ve 50 dolar gibi onceki anakarttan kâr a geçicem, yeni ekran kartimda ise 300-500 tllik bir açık olusucak 970 veya 390 secersem bunlarıda ayarlayacağım, tek problem nvidia secersem psu yeter okey fakat amd secersem 650 80 plus corsair yeteri kılar mı ve b150-a serisi ile iyi bir sekilde calisirmi
Anakartı çok küçümsemeyin sonuçta herşey ona bağlı, gerekirse iyi bir anakart alıp biraz daha para biriktirip ekran kartı alabilirisiniz.

B150m Bazooka ve Sapphire R9 380x aerocool +80 600w Psu ile kullanıyorum çok memnunum zaten imzamda var sistem.

Sapphire kendi sitesinde 750W önerdiği için bende 750w önerdim. 650W yeter ama ileride çok sağlıklı olmaz.
Technopatın R9 390x incelemesinde oyun oynarken 375W tüketiyordu. 650W bir güç kaynağı 12V kanalından en az 550W verceğini düşünürsek 600W da alınabilir.

B150m Bazooka ve Sapphire R9 380x aerocool +80 600w Psu ile kullanıyorum çok memnunum zaten imzamda var sistem.
Zorunlu olarak alacagım toptancida 380x serisi yok, asus gtx 970 ve 60 asus r9 380 ve 390 ve sapphire r9 380 serisi var o yuzden bunlardan birini secmeliyim, ayrica anakart konusundada asus z170-p kullaniyodum 450 tl gib bir mebla bunu b150 serisine cekip 100 - 150 tl kâra geçip onceki ekran kartim ve sorunlu cikan r9 380 ( ki bidaha almayi dusunmuyorum malesef sorunlu ciktigi icin ) hem bu miktari hemde cebimden 200-250 tl gibi miktar ekleyerek 80 plus 650 w guce uyan asus gtx970 veya asus r9 390 alicam bu yonde yorum yaparsaniz sevinirim dostum markalar ve modelleri bunlarla sinirli malesef

Şuan ekran kartı olarak ne alırsan bir kaç ay sonra seni pişman eder aldığına. Aynı benim geçen yaz skylake öncesi sistem toplamam gibi keşke bekleseydim dersin. Elindeki kartı okutup yenisini almak istersin.

Öncelikle şunu belirteyim o işlemci Titan X i bile taşır. Z yonga setli alman mantıksız olur işlemcide K ibaresi yok ayrıca i 5 6600 K ile pahalı bir soğutma alsaydın onun yerine 6700 al derdim :). Çoğunluğu ekran kartına yatır ana kartı da kötü bir şey seçme mesela B 150 bazuka en ideali olacaktır geri kalan para ile de ekran kartı alırsınız. AMD den korkmayın çok iyi ekran kartları var sapphire modelleri ile fiyat avantajı sağlarsınız.

Öncelikle şunu belirteyim o işlemci Titan X i bile taşır. Z yonga setli alman mantıksız olur işlemcide K ibaresi yok ayrıca i 5 6600 K ile pahalı bir soğutma alsaydın onun yerine 6700 al derdim :). Çoğunluğu ekran kartına yatır ana kartı da kötü bir şey seçme mesela B 150 bazuka en ideali olacaktır geri kalan para ile de ekran kartı alırsınız. AMD den korkmayın çok iyi ekran kartları var sapphire modelleri ile fiyat avantajı sağlarsınız.
Ustteki arkadaslara yorun yaptiklari icin tseekkur ederim, 6 ay sonra ingiltereye egitimim icin gidicem o yuzden sirf csgo oynamak icin 6 ayligina pc aldim sikinti oldu yani daha bekleyemem, amd 390 ne kdr istesemde hep korku olustu artik 970 almak istiyorum nedense, Asus b150 serisinde bazooka yok sadece b150-A ve b150-K var ddr4 olarak hangisi tercih edilmeli?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı