Intel i5 7600 İşlemci Sıcaklık Değerleri

Frozer

Hectopat
Selamun Aleyküm. MSI Afterburner'dan baktığımda işlemci ısım Twitch'te video falan izlerken 45-53 arası gidip geliyor boştayken sadece masaüstündeyken 40-45 arası. Stok fan kullanıyorum. Bilgisayarımı 8 ay önce topladım. Ekran kartım MSI RX 480 8GB. Isısı ise onunda boşta 41-46 arası. PUBG ve CS:GO'da işlemci ısım 76'ya kadar çıkıyor, neden böyle bir şey oldu? 8 Ayda termal macun kurur mu arkadaş?

Adsız.png

İşlemcinizi Aida64 Stress Testine tabi tuttuktan sonraki sonuçları alalım. Zaten teral macunun 6 ayda bir değişmesi gerek.

6 ayda bir değiştirilmesi gerekir gibi zorunluluk yok. Çok yüksek değerler değil. Eskiden sıcaklık değerlerin yük altında hangi değerlerdeydi? Stok fan üzerindeki macun mu işlemcinin üzerinde var? Yoksa kendin mi sürdün? Macunu yenileyebilirsin, kasanın hava akışı nasıl?

Termal macun bence 8 ayda değişecek duruma kolay kolay gelmez sıcaklıklar yüksek gibi geldi bana. Bende şuan Ryzen 5 1400 var boşta 33 dereceyi yüktede 50 dereceyi kolay kolay geçmiyor. Intel'de aşağı yukarı böyledir herhalde. Kasam Dark Dragon. Ben Ryzen'lerin OC'li halinin 75-76 derece olduğunu biliyorum. Kasadaki hava akışıyla ilgili olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı