Intel işlemci sıcaklık değerleri BIOS ile uyuşmuyor

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, elimde Intel Celeron D355 3.33GHz (4 adet aynı) işlemci var ben bu işlemciyi test anakartlarında ve eski bilgisayarımda kullanıyorum. Eski bilgisayarımda Windows 7 kuruluydu Windows 8.1'e yükselttim. Yükseltmemle birlikte fan sesleri de tahamul edilemeyecek seviyeye çıktı. Intel'in sitesine girdiğimde 65 santigrat derece normal sıcaklık diyor ve PC'nin boşta sıcaklık değerlerine baktığımda 50-60 derece arası gösteriyor. Biraz bekledikten sonra 40'lı derecelere iniyor ve fan sesi duruyor.

Formattan sonra işlemci sıcaklığı düşsün diye tüm overclockları kapattım.

BIOS'da fan hız sıcaklık oranını değiştireceğim bir yer yok sadece CPU'nun maximum sıcaklığını değiştirebileceğim bir seçenek mevcut. Kullandığım soğutucu 140mm fana, 160mmX160mmX100mm bloğa sahip.

Windows 7'de iken sadece oyunlarda zorlarsam ısınıyordu ki overclocklar açık halde. Sıcaklık devir oranını nasıl değiştirebilirim?

Kasada 1 tanesi işlemci toplam 4 adet fan var ve hepsi anakarta devir ayarı yapılabilecek şekilde bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı