Intel i7 10750H İşlemci Undervolt Değerleri Nasıldır?

D0HA

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster ABRA A5 V15.8
RAM
8GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
İşlemci
İntel i7 10750H
İlk öncelikle herkese merhaba. Bir sene önce düşük FPS sebebiyle yazmıştım ve @erengore hocam ThrottleStop kullanmamı söylemişti. Fakat şimdi tekrardan sormak istiyorum ThrottleStop değerlerim doğru mudur veya yapılması gereken ekstra bir şey var mıdır? Buyurun burada değerler:
Not: Eksikler varsa söyleyin atabilirim.
Ekran görüntüsü 2022-12-10 190329.png

Ekran görüntüsü 2022-12-10 185013.png

Ekran görüntüsü 2022-12-10 184948.png

Ekran görüntüsü 2022-12-10 184941.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle herkese merhaba. Bir sene önce düşük FPS sebebiyle yazmıştım ve @erengore hocam ThrottleStop kullanmamı söylemişti. Fakat şimdi tekrardan sormak istiyorum ThrottleStop değerlerim doğru mudur veya yapılması gereken ekstra bir şey var mıdır? Buyurun burada değerler:
Not: Eksikler varsa söyleyin atabilirim.
Eki Görüntüle 1598953
Eki Görüntüle 1598925
Eki Görüntüle 1598930
Eki Görüntüle 1598929

Hocam undervolt önermiyorum onun yerine thermal grizzy macun ile güzel laptop soğutucusu sorununuza derman olacaktır.

Hocam undervolt önermiyorum onun yerine thermal grizzy macun ile güzel laptop soğutucusu sorununuza derman olacaktır.

Termal macunu da teknik serviste bakım vs. yaptılar fakat sıcaklık olarak bir değişim göremedim. Ve hocam soğutucu aldım inanın etki göremedim ve 400TL verdiğimden dolayı direk iade ettim. Sonra da buraya yazdım ve Eren hocam ThrottleStop önerdi. Pek bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

bi çözüm bulabildin mi hocam halada ısınıyor mu? bende aynı durumdan muzdaripim işlemcinin sıcaklık değerleri 97 dereceyi görüyor. gpu nun normalken işlemcinin sıcaklık değerleri neden bir türlü inmiyor çözemedim. SADECE SUNU SÖYLEYEBİLİRİM TORBUYU KAPATINCA SICAKLIK DEĞERLERİ NORMALE DÖNÜYOR. ONU DENEYEREK GÖRDÜM

Termal macunu da teknik serviste bakım vs. yaptılar fakat sıcaklık olarak bir değişim göremedim. Ve hocam soğutucu aldım inanın etki göremedim ve 400TL verdiğimden dolayı direk iade ettim. Sonra da buraya yazdım ve Eren hocam ThrottleStop önerdi. Pek bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

Thermal grizzy sürmez servis ayrıca laptop alt kısmında hava akışı delikleri yoksa etki olmaması normal macun alacaksınız Max 80 görürsünüz.

Thermal grizzy sürmez servis ayrıca laptop alt kısmında hava akışı delikleri yoksa etki olmaması normal macun alacaksınız Max 80 görürsünüz.
kral turboyu kapatınca sorun çözülüyor sadece yüzde 5 ve 10 luk bir performan düşüşü sağlıyor bazı durumlarda onu bile normal es geciyor

Turbo kapanmadan onu yapmak marifet hocam :D

Kral sanırım onu da çözdüm Turbo'yu kapatmak yerine. Deneme yoluyla torboyu kapatmak yerine sadece gerektiğinde kullanması için ayarlamayi denedim. Torbuda normalde 5 GHz'ye ulaşan işlemci şu an 3, 50-4, 30 arasında sabitliyir ve ısı derecesi bostayken normal 70'lere anca çıkabiliyor. Fan dönüş hızlarını biraz arttirinca işlemcinin soğuma Max 85'lerde oluyor. Kral performansi izlediktekten sonra dönüş yapayım. Onur ile undervolta gerek bile kalmayabilir.

@erengore hocam bir bakabilir misiniz undervolt değerlerine?

Reis sistem nedir bir de hangi cihazı kullanıyorsunuz acaba?

Kral sanırım onu da çözdüm Turbo'yu kapatmak yerine. Deneme yoluyla torboyu kapatmak yerine sadece gerektiğinde kullanması için ayarlamayi denedim. Torbuda normalde 5 GHz'ye ulaşan işlemci şu an 3, 50-4, 30 arasında sabitliyir ve ısı derecesi bostayken normal 70'lere anca çıkabiliyor. Fan dönüş hızlarını biraz arttirinca işlemcinin soğuma Max 85'lerde oluyor. Kral performansi izlediktekten sonra dönüş yapayım. Onur ile undervolta gerek bile kalmayabilir.

Reis sistem nedir bir de hangi cihazı kullanıyorsunuz acaba?

Monster Abra A5 v15.8 kullanıyorum kral.

Yardım edecek yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı