Intel i7 4770 GTX 760 Sisteme 4K Oyun İçin Yükseltme Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RusMartısı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki sistemim şöyle:
  • ASUS Nvidia GTX 760 2 GB DirectCU II OC Edition Ekran Kartı
  • Intel i7 4770 3.4 GHz İşlemci
  • ASUS B85 Plus Anakart
  • 8 GB RAM
Ben 4K çözünürlükte oyunları oynayabilmek istiyorum. Sizce yapabileceğim en ucuz yükseltmeler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi komple satıp yaklaşık 12000 TL + 4K monitör (Ortalama 3000-4000 TL) harcarsanız sıkıntısız 4K'da istediğiniz oyunu oynarsınız. Bahsettiğim sistem:
  • LGA 2011-V3 Anakart
  • Intel i7 6850K İşlemci
  • 2 Adet GTX 1080
  • En az 16 GB RAM
Gördüğünüz gibi 4K oyun için sağlam bütçe gerekli. Ucuz yolu yok ne yazık ki.

8 GB RAM'leri 16 GB yapıp ekran kartını GTX 1070 ile değiştirmek yeterli olacaktır.

Sistemi komple satıp yaklaşık 12000 TL + 4K monitör (Ortalama 3000-4000 TL) harcarsanız sıkıntısız 4K'da istediğiniz oyunu oynarsınız. Bahsettiğim sistem:
  • LGA 2011-V3 Anakart
  • Intel i7 6850K İşlemci
  • 2 Adet GTX 1080
  • En az 16 GB RAM
Gördüğünüz gibi 4K oyun için sağlam bütçe gerekli. Ucuz yolu yok ne yazık ki.
Arkadaş 4K oyun oynamak istiyorum demiş, 4K'da full ayarlarda 100 fps almak istiyorum dememiş... Ayrıca 'en ucuz yükseltmeler nedir' diye de özellikle belirtmiş. Kardeşim arkadaşın dediği gibi ramleri 16 GB yapıp ekran kartını yükseltmen yeterlidir, Gtx 1070 işini görür, hatta Rx 480, Gtx 1060 bile yeterli olur, ayarları biraz kısarak 30 fps civarı tatmin edici bir oyun deneyimi yaşarsın. Rx 480, 4K için giriş ekran kartıdır. İncelemedeki arkadaş ultrada test etmiş oyunları, ona göre hesap et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu anki sistemim şöyle:
  • ASUS Nvidia GTX 760 2 GB DirectCU II OC Edition Ekran Kartı
  • Intel i7 4770 3.4 GHz İşlemci
  • ASUS B85 Plus Anakart
  • 8 GB RAM
Ben 4K çözünürlükte oyunları oynayabilmek istiyorum. Sizce yapabileceğim en ucuz yükseltmeler nelerdir?
4K neyine daha dur 2K'ya bir geçiş yapamadık. :)

@J.Reverdi Bahsettiğim sistem 4K'da ultra ayarlarda 100+ FPS veremez. Öyle verecek olsaydı, sadece bir tane GTX 1080, 4K'da ultra ayarlarda minimum 70 FPS verirdi. Örnek gösterdiğiniz videodaki oyunların çoğu güncelliğini yitirdi. Güncel olan birkaç oyunda da 30-35 arası FPS vermiş. Onca parayı asgari akıcılıkta oynamak için mi verecek? 1 sene sonra çıkacak oyunlarda aynı performansı gösteremeyecek. Her sene sistem mi yükseltecek? GTX 1060, RX 480 işini görür demişsiniz. Kusura bakmayın, 2K'da oyun oynamak varken 4K'da 20 FPS'de oyun oynanmaz. Böyle öneri de olmaz. Pascal sisteme sahip olup da 20 FPS'de oyun oynayana gülerler. En az 3 sene akıcılık derdi olmadan 4K ultra ayarlarda güncel oyun oynamak istiyorsa o parayı ödemek zorunda. Yanlış yönlendirme yapmayın.

GTX 1070 alıp oynayabilirsin. Fakat bütün ayarları en düşüğe alman gerekecek ve alacağın fps 25 den yukarı olmayacak. Daha 2k yeni yeni yayılıyorken 4k teknolojisinde oyun oynamak imkansıza yakın neredeyse. @Yusuf Ensar Ertan hocamın dediği gibi bir sistem kurarsan orası ayrı tabi. Ama ondada alacağın fps en fazla 50 olacaktır.

@J.Reverdi Bahsettiğim sistem 4K'da ultra ayarlarda 100+ FPS veremez. Öyle verecek olsaydı, sadece bir tane GTX 1080, 4K'da ultra ayarlarda minimum 70 FPS verirdi. Örnek gösterdiğiniz videodaki oyunların çoğu güncelliğini yitirdi. Güncel olan birkaç oyunda da 30-35 arası FPS vermiş. Onca parayı asgari akıcılıkta oynamak için mi verecek? 1 sene sonra çıkacak oyunlarda aynı performansı gösteremeyecek. Her sene sistem mi yükseltecek? GTX 1060, RX 480 işini görür demişsiniz. Kusura bakmayın, 2K'da oyun oynamak varken 4K'da 20 FPS'de oyun oynanmaz. Böyle öneri de olmaz. Pascal sisteme sahip olup da 20 FPS'de oyun oynayana gülerler. En az 3 sene akıcılık derdi olmadan 4K ultra ayarlarda güncel oyun oynamak istiyorsa o parayı ödemek zorunda. Yanlış yönlendirme yapmayın.
Tabii moderatör olduğun için en iyisini sen biliyorsun biz salağız değil mi? Böyle öneri de olmaz demişsin ya sen mi karar veriyorsun önerilerin nasıl olup olmayacağına? Bu konuda üst otorite sen misin? Valla ben olsam anti aliasing'i, cartı curtu kapatıp ayarları da medium ya da low'a alıp çatır çatır oynarım 4K'da Rx 480'le , arkadaşa da o yönde öneri verdim zaten. İsteyen senin önerini dikkate alır, isteyen benim önerimi. Ama buraya gelip de "Böyle öneri de olmaz" diyerek bu forumun üyelerini küçümseyemezsin. Biz olmasak siz bir hiçsiniz. Technopat'ı Technopat yapan üyeleri ve takipçileridir, moderatörleri değil. @Recep Baltaş @Ali Güngör şu moderatörlerinize bir ayar çekin artık, iyice zıvanadan çıktı bunlar, bizlerle bu şekilde konuşamazsınız siz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı