Intel i7 6700K GTX 1070 Sisteme Kasa Önerisi

ComandantePB

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart: MSI Z170A Tomahawk
  • İşlemci: Intel Core i7-6700K
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1070
  • RAM: GSkill RipjawsV 16GB Kit 3000 MHz CL15
  • HDD: Seagate 3,5¨ 2TB Barracuda 7200 RPM
  • SSD: Samsung 250 GB 850 EVO M
  • Güç Kaynağı: Cooler Master G650M 80PLUS
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper 412 PWM
  • Monitör: ASUS VG248QE
Anakart olarak MSI Z170A Gaming M5 de alabilirim ama sizce gerek var mı? Performansta farklilik yaratir mi? Bu sistem uygun mudur, herhangi bi sıkıntısı olur mu? Bir de kasa önerir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden sağ olun.

Anakart olarak m5 size performans artışı sağlamaz ama daha kaliteli soğutucuları olduğu için O.C için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Diğer parçalarınız iyi kasa olarak Dark N10 alabilirsiniz. Bütçeniz fazla ise Cooler Master mastercase pro 5 kasayı önerebilirim. Kasa ileriye dönük bir kasadır. Eğer bütçeniz yeterse sıvı soğutucu da alabilirsiniz.

NZXT, Fractal Design,Corsair,Cooler Master. Bunlar kaliteli kasalardır 300-400 ₺'den başlayanlarından bir tane almanı öneririm

Ping ile anakartın,bilgisayarın alakası yok. İnternetinle alakalı. RAM'leri daha düşük frekans almanı öneririm. O RAM'lerin ancak 2-3 FPS katkısı olur, gereksiz. Kasa olarak ses yalıtımlı olan Zalman R1 öneririm. Soğutma performansı istiyorsan Dark N10 öneririm. Ayrıca bence işlemciyi İ7 6700, anakartı B150 Gaming M3, sabit diski WD 1 TB Blue ve RAM'i 2x8 DDR4 2133 MHZ yapmalısın ve ekran kartını GTX 1080 almalısın. İşlemci soğutucu almaya da gerek kalmaz. İ7 6700 da çok güçlü bir işlemcidir.

Ping ile anakartın,bilgisayarın alakası yok. İnternetinle alakalı. RAM'leri daha düşük frekans almanı öneririm. O RAM'lerin ancak 2-3 FPS katkısı olur, gereksiz. Kasa olarak ses yalıtımlı olan Zalman R1 öneririm. Soğutma performansı istiyorsan Dark N10 öneririm. Ayrıca bence işlemciyi İ7 6700, anakartı B150 Gaming M3, sabit diski WD 1 TB Blue ve RAM'i 2x8 DDR4 2133 MHZ yapmalısın ve ekran kartını GTX 1080 almalısın. İşlemci soğutucu almaya da gerek kalmaz. İ7 6700 da çok güçlü bir işlemcidir.
hocam diğerlerinden kısmak istemiyorum kasa olarak seninkini alırsam uygun olur mu benim topladıgım sisteme

Uygundur, ben de siparişini verdim. Ön kapakta ses yalıtım için kaplama bulunuyor. 3 fan ile geliyor. Çok şık bir kasa. Bence çok kaliteli gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı