Intel i7 6700K GTX 980 Ti 2-SLI Oyun Performansı

Merhabalar. Ekteki oyunlar 1920x1080 olarak değil, monitörün doğal çözünürlüğü olan 2560x1440 çözünürlükte ve olabilecek en yüksek ayarlarda test edilmiştir. Eğer ki 2560x1440 yerine 1920x1080 olarak test edilseydi 20 veya 30 FPS daha da artış olmaktadır.
Test edilen oyunlar şunlar;
GTA 5
Battlefield Hardline
Star Wars Battlefront (2016)
Far Cry 4
Need For Speed (2016)

Skylake ve 2 tane de GTX 980 Ti ile elde edilen performansı ben çok beğeniyorum, siz de bir inceleyin. :) Siz de kendiniz araştırıp görebilirsiniz ki bu sisteme 5960X almak tamamen gereksiz, oyunlarda elde edilen FPS değerleri bakımından.

Benim bir arkadaşımda da bu sistemin neredeyse aynısı var, işlemci olarak da 5960X kullanıyor. Ben zaten Skylake sistem almadan önce onun aldığı performansı da gördüm ve sonra gittim zaten Skylake sistem aldım. İki sene önce çıkan bir işlemciye (5960X'e yani) para bile vermem. Fakat 5960X'in yeni versiyonu geldiğinde kendi anakartımı ve işlemcimi başka bilgisayarda kullanıp, yeni çıkacak olan yeni ve güncel versiyonunu hemen alacağım. :)
Ayrıca şöyle de bir şey var; yeni çıkan GTX 1080 ile bendeki ekran kartları arasında %30 performans farkı olursa, 2 tane de yeni çıkan GTX 1080'den alacağım, sorun değil. :)

Test Sistemim;
  • Intel i7 6700K
  • 2 tane MSI GTX 980 Ti
  • Asus PG279Q (2560x1440, G-SYNC, 165 Hz, IPS Ekran)
  • Windows 10 (64 Bit)
IMG_9275.JPG

IMG_9283.JPG

IMG_9281.JPG

IMG_9288.JPG

IMG_9285.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu sorgulamak size düşmez. Adam konusunu açmış merak edilenleri cevaplamaya çalışmış. İsterse havadan gelsin size ne ?
Merak edilenleri cevaplamak değil daha çok egosunu tatmin etmek gibi geldi bana. Ayrıca nereden geldiğini sorgulamak bize düşmüyorsa, onu savunmakta sana düşmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an toplamda 75-80 tane oyun yüklü bilgisayarda, bu oyunlara ait 75-80 tane video çekip öyle incelemesini yapmak için çok çok fazla zaman gerekli. Yarısını bile incelesen 40 tane oyun demek, o kadar zamanım yok. Olabildiği kadar yükleme yapıyorum işte. :)
Abi biz daha 1 tane oyun zor yüklüyoruz, sen 75-80 oyundan bahsediyorsun yok artık. :)

Önce iş, sonra hobi. Aynen.

2560x1440 çözünürlükte, incelemesini yükleyeceğim.

''Tek ekran kartı ile'' ve ultra ayarlarda 1440P olarak Project Cars incelemesini yükledim.

''Tek ekran kartı ile'' ve 1440P ultra ayarlarda (istek üzerine) Project Cars incelemesi, buyrun.Eki Görüntüle 170800

''2-SLI'' olarak ve ''1440P'' çözünürlükte, ultra ayarlarda oyun incelemeleridir.
Tomb Rider (2015)
Dying Light
The Witcher 3
Assassin's Creed Syndicate
Sleeping Dogs
Eki Görüntüle 170801 Eki Görüntüle 170802 Eki Görüntüle 170804 Eki Görüntüle 170805 Eki Görüntüle 170806

1. sayfada ''2-SLI'', 1440P çözünürlükteki incelemeler;
GTA 5
Battlefield Hardline
Star Wars Battlefront (2016)
Far Cry 4
Need For Speed (2016)

5. sayfada ''tek ekran kartı ile'', 1440P çözünürlükteki incelemeler;
GTA Vice City (istek üzerine.) & 800 FPS ? :D :D
Rainbow Six Siege
Far Cry Primal
MotoGP 15
Bioshock Infinite
Plants vs Zombies Garden Warfare 2
Grid 2

10. sayfada da ''2-SLI'', 1440P çözünürlükte incelemeler;
Project Cars (bu oyun istek üzerine ''tek ekran kartı ile'', 1440P çözünürlüktedir.)
Tomb Rider (2015)
Dying Light
The Witcher 3
Sleeping Dogs
incelemeleri yüklenmiştir.

Bilgisayarda SSD'ye yüklü güncel oyun listesi;

GTA 5
GTA 4
GTA Liberty City
GTA San Andreas
GTA Vice City
GTA 3
Need For Speed (2016)
Hitman ''Full Experience'' (2016)
The Witcher 3
Star Wars Battlefront
Division ''Gold Edition''
Dying Light
Far Cry Primal
Far Cry 4
Far Cry 3
Watch Dogs
Tomb Rider (2015)
Tomb Rider (2013)
Dead Rising 3
Battlefield Hardline
Battlefield 4
Battlefield 3
Tom Clancy's Rainbow Six Siege
Dirt Rally (2015)
Colin McRae Rally (2013)
Dirt Showdown (2012)
Dirt 3 (2011)
Plants vs Zombies ''Garden Warfare 2'' (2016)
Wolfenstein ''The Old Blood'' (2015)
Project Cars (2015)
Murdered Soul Suspect (2014)
Mafia 2
Mirror's Edge
Crysis 2
Crysis 3
F1 2015
Need For Speed The Run
Sims 4
Moto GP 2015
Borderlands 2 Pre-Sequel
Sleeping Dogs
Assassin's Creed Unity
Assassin's Creed Revelations
Assassin's Creed 3
Assassin's Creed 2
Assassin's Creed 1
Age Of Empires 1
Age Of Empires 2
Age Of Empires Mythology
Age Of Empires 3
Dishonored
Darkness 2
Splinter Cell Black List
Splinter Cell Conviction
Metro 2033 Redux
Metro 2033 Last Light Redux
L.A Noire ''Complete Edition''
Quantum Break (2016)
Forza Motorsport 6 (2016)
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Birde Minecraft testi yapabilir misin? Hem çift hem tek ekran kartıyla. :D:D

Abi biz daha 1 tane oyun zor yüklüyoruz, sen 75-80 oyundan bahsediyorsun yok artık. :)
İşe girdiğin zaman çok daha kolay bir şekilde her ne istiyorsan alabilme durumunda olabiliyorsun, o yüzden çok da şey yapma yani.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Birde Minecraft testi yapabilir misin? Hem çift hem tek ekran kartıyla. :D:D
Minecraft oyunu bende yok. İyi forumlar. :)

Merak edilenleri cevaplamak değil daha çok egosunu tatmin etmek gibi geldi bana. Ayrıca nereden geldiğini sorgulamak bize düşmüyorsa, onu savunmakta sana düşmez.
Bu konu başlığı altında ''ego tatmini ile ilgili bir şey bulamazsın'', ki zaten alt tarafı bir bilgisayar alarak neyin egosunu tatmin edebilirsin ki? Bilgisayar yani alt tarafı. :) :)
(Bilgisayarları çok severim küçümsemek için söylemedim bunu ama, ''TL bazında'' bilgisayarların hayatımda çok da bir etkisi yok açıkçası.)

Tek ekran kartıyla GTA San Andreas testide yapar mısınız istek üzerine? :D
GTA San Andreas oyunu benim ''en çok sevdiğim oyundur.'' Bundan sonra da hangi oyun çıkarsa çıksın, yine de benim en sevdiğim oyun GTA San Andreas olacak. :) :) Tamamdır 1440P çözünürlükte ve tek ekran kartı ile GTA San Andreas incelemesini yükleyeceğim. İyi forumlar kardeşim.

@can34 Acaba mesleğiniz nedir? Hizmet sektörü demişsiniz ama detaylı olarak bilgi verir misiniz?
Amacım asla kötülemek değil. Bu kadar şeyi rahatça alabiliyorsanız elinizde güçlü bir mesleğin olması gerekir. Lütfen bilgi verir misiniz? Ayrıca çalıştığınız sektörde ne kadar ücret alıyorsunuz? Asla kötülemek veya kötü bir amacım yok. Hata yaptıysam affola. İyi forumlar. :)

GTA San Andreas oyunu benim ''en çok sevdiğim oyundur.'' Bundan sonra da hangi oyun çıkarsa çıksın, yine de benim en sevdiğim oyun GTA San Andreas olacak. :) :) Tamamdır 1440P çözünürlükte ve tek ekran kartı ile GTA San Andreas incelemesini yükleyeceğim. İyi forumlar kardeşim.
Acaba hangi lise ve üniversite okullarında okudunuz ?

Bazı arkadaşlar ego falan demiş ama maddiyat açısından bu noktaya gelmiş bir insanın internette ki bir forumda ego, yapacağı en son şey olur. Tüm yazılanları baştan sona okudum, ne güzel yardım etmeye çalışmış sorulan her soruya cevap vermiş yetmemiş gta vice city için bile üşenmemiş fps testi yapıp soran arkadaşa fotoğrafıyla beraber göndermiş. Belki çok basit bir şey ama Allah aşkına Türkiye'de kaç kişi bu adamın yaptığını yapar ? Böyle bir sistemim olsa en fazla paylaşır bir iki oyun testi yapıp atar geçerim ki çoğumuz böyle yapar. Ben kendi adıma bu arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum, internette aramadığım kaynak kalmadı saolsun bu konudaki paylaşımlarından bol bol istifade ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı