Intel i7 7700k Soğutucu Tavsiyesi

İçlerinden Akasa 240mm radyatöre sahip model daha iyi olur sizin için, birde paraya kıyıp iyi bir termal macun alırsanız biraz daha rahatlamış olursunuz. Bu termal macun artık ne alışımlı diye geçiyor bilmiyorum ama muadillerine bakıp bunun gibi iyi bir macun alırsanız daha iyi olur. Ayrıca radyatörü 4 fanla tost yapmak gibi şeylerde olabilir.
İyi bir termal macunum var. Ben de Akasa Venom A20 çift fanlı 240 mm radyatöre sahip olan soğutucuyu düşünüyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

i7 6700K 4.4 GHz OC ve 3200 Mhz ram XMP 1.4 voltaj ile kullanıyorum ve Prime95 test ile sıcaklık değerlerim.
gfdgfdgfdg.png

Bu arada soğutucum Corsair - Hydro Series™ H115i 280mm yazmayı unutmuşum.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. OC şimdilik düşünmüyorum ve zaten anakartım müsade etmiyor. Sıvı soğutmalar hakkında açıkçası pek bilgi sahibi değilim. Dark Dragon Pencereli, 3 Fanlı, USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası açıklamasında 2x120mm sıvı soğutma desteklediği yazıyor. Yani bu kasaya 2x140mm sıvı soğutma takılamıyor diye düşünüyorum.
SypeR Siz de haklısınız sonuçta iyi bir sistemi iyi parçalarla donatmak gerek ancak belirttiğim gibi kasa bunu desteklemiyor ya da en azından ben öyle biliyorum. Hava soğutma konusuna gelince sadece hoşuma giden tarzdaki ürünleri koydum ve sizlerden kıyaslama istedim. Açıkçası kasa içindeki tuttuğu yeri görünce de kule tipi soğutuculardan çok soğudum.

Merhaba arkadaşlar. Daha önceden toplamış olduğum sistemimi biraz güncelledim ve şu anda bir işlemci soğutucuya ihtiyacım var. Bir kaç soğutucu beğendim. Öncelikle onlar arasından, daha sonrasında ise tavsiye edebileceğiniz soğutucular varsa ve bana fikir vererek yardımcı olursanız çok sevinirim. Fiyat olarak maksimum 350 TL civarı düşünüyorum.

Sistem özelliklerim;

İşlemci: Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
Anakart: MSI B150 GAMING M3 Intel B150 1151 Soket DDR4
Ekran Kartı: Asus Strix GTX 1070 OC
Ram: Corsair 16GB (1X16GB) Vengeance Siyah DDR4 2400Mhz CL14 Single Ram
Power Supply: Akasa Viper 600W 80+ Bronze, Viper Fanlı, Güç Kaynağı
Harddisk: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK
Kasa: Dark Dragon Pencereli, 3 Fanlı, USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası

MSI Core Frozer XL Gaming İşlemci Soğutucusu (Hava Soğutma) 400 TL
Corsair Hydro Series H45 120mm Radyatör Sıvı Soğutma Sistemi 270 TL
Akasa Venom Vodoo (Hava Soğutma) 200 TL
Akasa Venom Çift Fanlı 240mm Sıvı Soğutucu (AK-LC4002HS01) 360 TL
Akasa Venom Tek Fanlı 120mm Sıvı Soğutucu (AK-LC4001HS01) 300 TL

Not:Fiyatlar yaklaşık olarak yazılmıştır. MSI görünüşü iyi ama o parayı hakettiğini düşünmüyorum. Sadece görsel olarak beğendiğim türdeki ürünler hakkında fikir sahibi olmanız için koydum.

kocamanadam2003 Yardımınızı bekliyorum.
Kusura bakmayın bildirim gelmemiş, eğer zorlamayacaksa Akasa A20 240mm en ideali olur. Olmadı Venom Voodoo veya H45 arasında tercih yaparsınız.

Kusura bakmayın bildirim gelmemiş, eğer zorlamayacaksa Akasa A20 240mm en ideali olur. Olmadı Venom Voodoo veya H45 arasında tercih yaparsınız.
Önemli değil. Tıpkı benim düşündüğüm gibi bir cevap vermişsiniz, teşekkürler. Çok fazla fikir veren olmadı zaten ve bu da kendi kararım olan Akasa A20'nin alınmasının neredeyse kesinleşmesine sebep oldu.

Aynı işlemci için SilverStone Tundra TD02-E kullanıyorum boşta 40 derece yük altında 60 dereceyi hiç geçmedi. Gayet sessiz ve güzel bir ürün.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. OC şimdilik düşünmüyorum ve zaten anakartım müsade etmiyor. Sıvı soğutmalar hakkında açıkçası pek bilgi sahibi değilim. Dark Dragon Pencereli, 3 Fanlı, USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası açıklamasında 2x120mm sıvı soğutma desteklediği yazıyor. Yani bu kasaya 2x140mm sıvı soğutma takılamıyor diye düşünüyorum.
SypeR Siz de haklısınız sonuçta iyi bir sistemi iyi parçalarla donatmak gerek ancak belirttiğim gibi kasa bunu desteklemiyor ya da en azından ben öyle biliyorum. Hava soğutma konusuna gelince sadece hoşuma giden tarzdaki ürünleri koydum ve sizlerden kıyaslama istedim. Açıkçası kasa içindeki tuttuğu yeri görünce de kule tipi soğutuculardan çok soğudum.
Kasanız 2x 120MM'ye kadar sıvı soğutma desteğine sahip. O sebeple H110i v2 tercih edebilirsiniz. Ben 6600K ile H115i kullanıyorum, memnunum. @Asım Demir 6700K ile H110i v2 kullanıyor, o da memnun. Ki ikimizde OC ederek kullandık ve bir problemle karşılaşmadım.

Ek olarak anakart OC desteklemiyorsa eğer şimdilik sessiz bir stok soğutucu tarzı bir soğutucu satın alırsanız şuan için hem cebinizi yormazsınız. Daha sonra bir anakart yatırımı üstüne de soğutucu yatırımı yapar sistemi tamamlarsınız. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı