Intel i7 7700k Soğutucu Tavsiyesi

Tituspullo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha önceden toplamış olduğum sistemimi biraz güncelledim ve şu anda bir işlemci soğutucuya ihtiyacım var. Bir kaç soğutucu beğendim. Öncelikle onlar arasından, daha sonrasında ise tavsiye edebileceğiniz soğutucular varsa ve bana fikir vererek yardımcı olursanız çok sevinirim. Fiyat olarak maksimum 350 TL civarı düşünüyorum.

Sistem özelliklerim;

İşlemci: Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
Anakart: MSI B150 GAMING M3 Intel B150 1151 Soket DDR4
Ekran Kartı: Asus Strix GTX 1070 OC
Ram: Corsair 16GB (1X16GB) Vengeance Siyah DDR4 2400Mhz CL14 Single Ram
Power Supply: Akasa Viper 600W 80+ Bronze, Viper Fanlı, Güç Kaynağı
Harddisk: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK
Kasa: Dark Dragon Pencereli, 3 Fanlı, USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası

MSI Core Frozer XL Gaming İşlemci Soğutucusu (Hava Soğutma) 400 TL
Corsair Hydro Series H45 120mm Radyatör Sıvı Soğutma Sistemi 270 TL
Akasa Venom Vodoo (Hava Soğutma) 200 TL
Akasa Venom Çift Fanlı 240mm Sıvı Soğutucu (AK-LC4002HS01) 360 TL
Akasa Venom Tek Fanlı 120mm Sıvı Soğutucu (AK-LC4001HS01) 300 TL

Not:Fiyatlar yaklaşık olarak yazılmıştır. MSI görünüşü iyi ama o parayı hakettiğini düşünmüyorum. Sadece görsel olarak beğendiğim türdeki ürünler hakkında fikir sahibi olmanız için koydum.

kocamanadam2003 Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O.C. zaten yapamayacaksın bu yüzden çok büyük bir ısı sorunu yaşamazsın ancak bir sıvı soğutma almanda fayda var sana tavsiyem 400 TL civarlarına çıkmaman çünkü 200 TL bandındaki ürünler senin işini görecektir.

Evet OC ile işim yok. En azından anakartı değiştirmeyi düşünene kadar yok. Eğer kasaya sıkıntısız bir şekilde uyarsa Dark Dragon Pencereli, 3 Fanlı, USB 3.0 ATX Siyah Oyuncu Kasası (DKCHDRAGON) ki kasa açıklamasında uyduğu söyleniyor Akasa Venom A20 Intel/AMD Uyumlu 240mm Radyatör Sıvı Soğutma ya da benzeri bir soğutucu alacağım sanırım. Akasa'da biraz ısrarcı olmamın sebebi; Zalman, Corsair, CoolerMaster kadar ismi pek duyulmamış olsa da ürünleri gerçekten çok kaliteli. Cevap veren herkese teşekkür ederim. Halen öneri ve fikirlerinize açığım.

O işlemciyi tek fanlı sıvı soğutma, oyun oynarken 60-65 derece seviyelerinde rahatlıkla tutacaktır. H45 tavsiye etmiyorum.Eğer kasanda yer varsa 240'lık radyatörlerden, yoksa da Corsair H80i V2 tavsiye ederim, ama fiyatı neredeyse 240MM soğutucular kadar ama 10 numara. İ7 6700K 4.5 GHZ ile oda sıcaklığı 31,2 derece iken prime 95 testinde 1saat boyunca 65 dereceyi geçmedi. En ağır oyunlarda, BF 1 Oyununuda 4 saatlik kullanımda bile en fazla 52 derece oldu. Ama benim kasanın sirkülasyonu ve fanlar çok iyi, bütün fanları, buna işlemci soğutucusunu fanlarıda dahil, Noctua NF-F12 3000RPM 120MM fanlarla değiştirdim. Soğutucuda 2 adet push/pull olarak var bu fandan. Kasanın önünde 2 adet, üzerinde 2 adet, alt kısmında 1 adet var, egsoz fan kısmına soğutucu radyatörü takılı. Yok ben o kadar para veremem dersen Akasa venom A10 modelini alabilirsin.

İçlerinden Akasa 240mm radyatöre sahip model daha iyi olur sizin için, birde paraya kıyıp iyi bir termal macun alırsanız biraz daha rahatlamış olursunuz. Bu termal macun artık ne alışımlı diye geçiyor bilmiyorum ama muadillerine bakıp bunun gibi iyi bir macun alırsanız daha iyi olur. Ayrıca radyatörü 4 fanla tost yapmak gibi şeylerde olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı