İntel i7 8700K mı Ryzen 2700x mi?

ozumcan

Hectopat
Aynı anda hem 1080p oyun oynamak hem Streaming yapmak için hangi işlemci daha iyidir? Hem Streaming ile birlikte oyun oynayacağım, hem de tek başına oyun oynayacağım. 2700x 8700K’ya göre tek başına oyun performansını streaming farkıyla telafi eder mi? Yani 2700x’in streaming performansı için 8700K’nın tekli çekirdek performansından ödün vermek mantıklı mı? 2700x streaming’de daha mı az FPS kaybı yaratır? Bu arada streaming için upload hızı yeterli. Ayrıca işlemciye sıvı soğutma alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2700x. Streamingi geçtim 5-10 fps için o fiyat farkını vermeye değmez.
Fiyatlar şu an (KDV indirimi) aşağı yukarı aynı. Diyorum ki 2700x oyunlardaki 5-10 FPS farkını streaming farkıyla kapatır mı? Yani sırf streaming performansı 8700K’dan daha fazla olduğu için 5-10 FPS’den vazgeçilir mi? Streaming’deki FPS farkı buna değiyor mu?

Fiyatlar şu an (KDV indirimi) aşağı yukarı aynı. Diyorum ki 2700x oyunlardaki 5-10 FPS farkını streaming farkıyla kapatır mı? Yani sırf streaming performansı 8700K’dan daha fazla olduğu için 5-10 FPS’den vazgeçilir mi? Streaming’deki FPS farkı buna değiyor mu?
Streaming daha gerekli bence. Tek başına oyun için pek fark olmayacak bence AMD al. Telafi eder yani.

Ayrıca ekstra soğutma masrafı da çıkartmayacak. 2700X'in stok soğutucusu gayet kalitelidir. Üstelik görünüm açısından da avantajlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı