Intel i9-9900K vs Ryzen 3700X

Dediğin 9900K işlemcisi eskidi bile açıklardanda performans kaybı artıyor inkar edersenizde bu gerçek artık 9900K alınmaz.

Ozaman 2.nesil Ryzen işlemciler de eridi, isterseniz bi göz atın konulara. Ne demek istediğimi anlarsınız.

Sıvı soğutmaya 1000-1200 lira ayırmak gerekiyor 5.2GHz OC için.
O kadar para vermeye gerek yok 240MM yeterli. 500-600 TL civarında.
Push and pull yapılırsa 6-7 derece daha düşüş oluyor.
Acı gerçekleri inkar et anca 9900K bitti... Ryzen 2. nesline iftira attığınla kalırsın. Yazık size.😎
Bunu söyleyen birisi hiçbir şeyden anlamıyordur.
Şu an oyun için 9900K’dan daha iyi bir işlemci yok.

Acı gerçekleri inkar et anca 9900K bitti... Ryzen 2. nesline iftira attığınla kalırsın. Yazık size.😎
Belli oluyor siz ancak Cinebenc teslerine bakarsınız, ancak çoklu çekirdek performansına bakarsınız açın bir kere de oyun testlerine bakın RTX 2080 Ti ile, sanırsın herkes PC render amaçlı kullanıyor.

Ben tarafsız olarak söyleyeyim, intel 9900k custom sıvı soğutma ve iyi bir anakart ile stabil bütün çekirdekler 5.4ghz 1.48v olarak çok rahat ve uzun süreler kullanılır ve stabilite ve dayanıklılık testleri yapılır. Benim tavsiyem yinede intelin 10. Nesil İ7 ve i9 K işlemcisini beklemenizdir eğer sistem kuracaksanız.

Ben tarafsız olarak söyleyeyim, intel 9900k custom sıvı soğutma ve iyi bir anakart ile stabil bütün çekirdekler 5.4ghz 1.48v olarak çok rahat ve uzun süreler kullanılır ve stabilite ve dayanıklılık testleri yapılır. Benim tavsiyem yinede intelin 10. Nesil İ7 ve i9 K işlemcisini beklemenizdir eğer sistem kuracaksanız.
Sıvı soğutmada çözüm olmuyor diyorlar stres testinde sıkıntı devam ediyor pişman etmiş.

Sıvı soğutmada çözüm olmuyor diyorlar stres testinde sıkıntı devam ediyor pişman etmiş.
Custom sıvı soğutmalarda hiçbir sorun olmaz. Kapalı devre sıvı soğutmadan bahsediyorsanız, zaten onları sıvı soğutmadan saymıyorum, Noctuanın 140mm pull push hava soğutması daha iyi. Dediğim gibi Stress testinde, oyunlarda 9900K iyi bir custom sıvı soğutma, anakart ve kasa sirkülasyonu ile 5.4ghz 1.48v uzun süre hiç bir sorun, performans düşüşü yaşamadan kullanıcısını memnun eder. Dediğim gibi intel sistem kuracak olanlar 10. nesil i7 ve 9 serisini bekleyip, ondan sonra karar versinler. Tabi bu Amd tercih etmek isteyen birine, Amd tercih etme anlamaında değil. Para, tercih, zevk meselesi. Herkes istediğini tercih eder, memnun kalır, kalmaz. Kişiden kişiye değişir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı