Ryzen 9 3900X vs Intel i9 9900K

Hyper-Threading'i kapattığında neden, nasıl fark atabiliyor ki? Saçma değil mi :D?

Benim bilgime ve araştırmama göre; Hyper Threading açıldığında çoklu çekirdek/izlek performansına odaklanıyor. Kapandığında ise tek çekirdek performansına odaklanıyor. Oyun testleri 1080p'de yapılmış ve tekli çekirdek performansı ön plana çıkıyor. Bu da artık AMD'nin Intel'i tekli çekirdek performansında da tokatlamaya başladığını gösteriyor.

Benim bilgime ve araştırmama göre; Hyper Threading açıldığında çoklu çekirdek/izlek performansına odaklanıyor. Kapandığında ise tek çekirdek performansına odaklanıyor. Oyun testleri 1080p'de yapılmış ve tekli çekirdek performansı ön plana çıkıyor. Bu da artık AMD'nin Intel'i tekli çekirdek performansında da tokatlamaya başladığını gösteriyor.

Tam olarak değil, Intel'de HT kapatmadan bir performans varken AMD'de kapatmak gerekiyor, tokatlamıyor demiyorum lakin biraz daha oturması lazım bir şeylerin. B550 serilerinde düzelir çoğu şey belki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı