Intel işlemcilerinin oyun esnasında AMD ve NVIDIA GPU performansını arttirabileceğini iddia ediyor!

Intel'den bir abimiz DX12'nin özelliklerini kullanarak harici GPU'lar işlemci içindeki grafik işlemciyi de oyunlarda kullanarak performansı arttırabilir diyor.

10.nesle de bakarsak bu Intel'in tek çaresi gibi gözüküyor. Başarabilirlerse güzel bir geri dönüş olur Intel'den.

Intel mükemmel bir şey düşünmüş. Dual Graphics olayını keşke başkaları düşünebilseymiş. Belki de düşünmüşlerdir ama soğan cücüğü gibi etki edebildiği için vazgeçmişlerdir, bilemedim şimdi. Belki ileride iki ekran kartını birbirine bağlamayı da düşünürler. Adına da CF veya SLI derler, zeki adamlara belli olmaz.

Gelse bile, saman alevi gibi geçici olacak bir şey daha işte. :)

@Tolga Samet, hocam işlemci konusunda derin araştırmalar yapan birine benziyorsunuz, bu konu hakkındaki fikir ve düşünceleriniz neler? Sizce Intel başarabilir mi bunu, eğer yapabilirse gerçekten oyun performansı anlamında rakip markayı yerle bir edebilir mi?

Entegre GPU'ların kendine faydası yok, ne kadar destek çıkabilecek harici GPU'ya? AMD'nin laptoplardaki çözüm yoluna benziyor, o da pek yararlı değildi.
Sizce Intel başarabilir mi bunu, eğer yapabilirse gerçekten oyun performansı anlamında rakip markayı yerle bir edebilir mi?
Kendi yerle bir olmasın da, 4000 darbesinden sağ çıkabilir umarım. Yerle bir dediğim de batması gibi anlaşılmasın, bu şirketler çok büyük şirketler. Batmalarına ihtimal vermiyorum açıkçası. En fazla bir dönem işlemci satamaz Intel. Zaten 2019 sonlarında işlemci satışlarında AMD %80 pay sahibiydi, herhangi bir zarara uğradıklarını görmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı