Intel mi AMD mi?

Bütçe
5.000

CETOKNIGHTT

Femtopat
Daha fazla  
Ben hem oyun oynayacağım hem de programlama öğrenmek istiyorum. Bunun için hangi işlemciyi kullanmalıyım? Bütçem çok kısıtlı. Bunun için Fenix Bronze almak istiyorum. Sizce bu bilgisayar sistemi benim için yeterli mi?

Ben hem oyun oynayacağım hem de programlama öğrenmek istiyorum. Bunun için hangi işlemciyi kullanmalıyım? Bütçem çok kısıtlı. Bunun için Fenix Bronze almak istiyorum. Sizce bu bilgisayar sistemi benim için yeterli mi?
Keske link koysaniz.

Bu butcede Intel toplamak daha mantikli gibi. 10400f ve 11400f bakabilirsiniz ama ekran karti icin ne yapacaksiniz bilemiyorum.
Ryzen tabii ki de.
Bütçen kısıtlıysa AMD al.
2200G yerine 10400f, 11400f daha mantikli degil mi?

Keske link koysaniz.

Bu butcede Intel toplamak daha mantikli gibi. 10400F ve 11400F bakabilirsiniz ama ekran karti için ne yapacaksiniz bilemiyorum.

2200G yerine 10400F, 11400F daha mantikli degil mi?

Dostum AMD'ye göre Intel'in yüksek MHz anakartları pahalı bu yüzden 5K gibi bir bütçede en mantıklısı AMD kaldı ki AMD yüksek bütçede de Intel'i geçmeye başladı.

Dostum AMD'ye göre Intel'in yüksek MHz anakartları pahalı bu yüzden 5K gibi bir bütçede en mantıklısı AMD.

Ne alaka? Neden sadece RAM MHz'ine gore konusuyorsunuz anlamıyorum. 10400F zaman zaman R5 3600'u oyun performansinda gecebiliyorken sirf anakartlar ucuz diye AMD tercih etmek akil isi degil ki.

Geri
Yukarı