Intel mi AMD mi?

Isınmak için doğalgaza para ödemek istemiyorsan AMD.
Oyun oynamayacaksan Intel.
AMD Fanboyluğu yapmasanız olmaz zaten. Intel'in 10.Nesil giriş seviyesi F/P işlemcileri çok iyi durumda örnek vermek gerekirse 10400F 3600'den bir tık önde ancak İntel daha ucuz. AMD gereksiz zamlara gidiyor son zamanlarda bütçe kısıtlı ise Intel alınabilir ancak render işleri için vs. kesinlikle AMD. 5900X ve 5950X'i anlatmama gerek yok sanırım.

Not: Sadece anakart desteği bile cezbedici AMD'de Intel soket değiştirip durmasa keşke. (!)

Intel'in son işlemcileri AMD'den daha fazla ısınıyor bunu da biliyor muydun?
Evet biliyorum.
Abimin kullandığı Intel i5-10300H Control oynarken 98 dereceyi görmüştü.
Ama AMD'yi bildim bileli hep evimi ısıtmıştır.
9 yıldır kombiye para vermiyoruz. (!) :D
AMD Fanboyluğu yapmasanız olmaz zaten. Intel'in 10.Nesil giriş seviyesi F/P işlemcileri çok iyi durumda örnek vermek gerekirse 10400F 3600'den bir tık önde ancak İntel daha ucuz. AMD gereksiz zamlara gidiyor son zamanlarda bütçe kısıtlı ise Intel alınabilir ancak render işleri için vs. kesinlikle AMD. 5900X ve 5950X'i anlatmama gerek yok sanırım.

Not: Sadece anakart desteği bile cezbedici AMD'de Intel soket değiştirip durmasa keşke. (!)
Fazla mı sinirlisin?
Ben AMD fanboyluğu yapmadım.
Yüzyıllardır bana yaşattığı o ısınma sorununu söyledim sadece.
Oyun oynamayacaksan Intel dememin sebebi ise günlük kullanımda Intel işlemcilerin daha iyi olması.
Ayrıca Intel'in çöp APU'ları da oyun oynamayı baya bir zorlaştırıyor.
O yüzden de dedim.
Ama yine de AMD daha samimi geliyor bana. :)

Son düzenleme:
Bu konunun açılma amacı insanları birbirine düşürmek olduğunu düşünüyorum. Kime göre? Neye göre karar vereceğiz? Hiç olmadı yazarsın troll olmasan. "Bütçe yönünden hangisi daha iyi?" vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı