Intel Pentium 4 3.20 GHz İşlemcili PC'ye W10 kurulur mu?

@HABAR demiş ya onun için belirteyim dedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ingilizce olunca pek anlamadım ama oyun bile oynadığına göre iyi gibi. Ama benim kafamda tam net olmadı. Windows 10 mu? Yoksa Windows 7 mi? Sadece dilekçe yazmak için, UYAP sistemine girmek için, e-imza isleri icin falan. Birde adam 8 GB bellek takmış. Onu da anlamadım?

Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim bir sorum olacak. Bizim yaklaşık 15 yıllık bir PC var. PC sağlam çalışıyor ama içinde Windows XP var. Ve biz bunu Windows 10'a yükseltmek istiyoruz. Bilgisayarcı o işlemci Windows 10 ile olmaz dedi. Ben sizden de fikir almak istedim. RAM şu an 2 GB ama 4 GB yapacağız. Sistem özelliklerini aşağıya bırakayım:

Intel Pentium 4 3.20 GHz işlemci
Gigabyte H55-UD3h anakart+
Şu an için 2 GB RAM sonrasında 4 GB olacak.
NVIDIA GeForce 7300LE ekran kartı

Yardımlarınızı bekliyorum.
Biri de dememiş ki o anakart 1156 pin nasıl Pentium 4 var 😀

Anakart modeli yanlış ise değiştirin doğru ise beni bu konuda aydınlatın lütfen 😀

Anakart 775 pin ise 20TL civarına Core 2 Duo alın rahat rahat kullanın 😀
478 pin ise herhalde en iyi işlemcilerden biri zaten anakarta takılı. Win 10 kaldırır ama günlük kullanımda arada hafif donmalar yapabilir.

Ek olarak işlemcinde 64 bit desteği yok yani hangi işletim sistemini kurarsan kur 64 bit değil 32 bit kurmalısın.

Son düzenleme:
Hocam ingilizce olunca pek anlamadım ama oyun bile oynadığına göre iyi gibi. Ama benim kafamda tam net olmadı. Windows 10 mu? Yoksa Windows 7 mi? Sadece dilekçe yazmak için, UYAP sistemine girmek için, e-imza isleri icin falan. Birde adam 8 GB bellek takmış. Onu da anlamadım?
UYAP ? Oraya erişebilmek için Adalet Başkanlığı'nin yazılımı gerekli ve en kararı Windows 7'de çalışıyor (alakasız ama UYAP ile ne işiniz var, mesleğiniz ne?).

UYAP ? Oraya erişebilmek için Adalet Başkanlığı'nin yazılımı gerekli ve en kararı Windows 7'de çalışıyor (alakasız ama UYAP ile ne işiniz var, mesleğiniz ne?).
Hocam PC babam için ve o da avukat. Zaten Windows XP de çalışmadığı için Windows 10 veya 7 istiyoruz.
Biri de dememiş ki o anakart 1156 pin nasıl Pentium 4 var 😀

Anakart modeli yanlış ise değiştirin doğru ise beni bu konuda aydınlatın lütfen 😀

Anakart 775 pin ise 20TL civarına Core 2 Duo alın rahat rahat kullanın 😀
478 pin ise herhalde en iyi işlemcilerden biri zaten anakarta takılı. Win 10 kaldırır ama günlük kullanımda arada hafif donmalar yapabilir.
Haklısınız anakart modeli tam o olmayabilir. Aklımda öyle kalmış. Kusura bakmayın. Yarın gidip bakicam artık. Sonra duzeltirim. Kusura bakmayın.

Windows 8.1 32bit kullanabilirsiniz boştayken kullandığı RAM'i çok az zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,2 KB · Görüntüleme: 80
Windows 8.1 32bit kullanabilirsiniz boştayken kullandığı RAM'i çok az zaten.
Teşekkürler. Bütün fikirleri değerlendireceğiz.
Arkadaşlar anakart modelin öğrendim. Maalesef yanlış yazmışım. Gıgabyte GA-94-SP-S3. 775 pin anakart. Bu anakarta daha iyi bir işlemci takabilir miyiz?
@SaviorAngel™ hocam sizce bu anakarta daha iyi bir işlemci takılabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı