Intel Pentium 4'le XP'den Daha Stabil Çalışan Bir İşletim Sistemi Windows 8

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umarım sen de eleştiriye açıksındır:

300 GB korsan oyun arşivim var ama bir tane bile orijinal oyun almadım. Heey! Ben kendime bir de oyuncu diyorum!
Oyuncuyum ama bir ekran kartı sürücüsünü güncellemekten bile acizim.
Oyuncuyum ama oyunları güncellemeyi de bilmiyorum, korsan kullandığım halde.
Oyuncuyum ama 7670M ekran kartlı laptop alacak kadar olaydan bihaberim.

Öğrenciyim , haklısın 130 liralık oyunun her birine ücret ödeyemedim.
Öğrenciyim , çünkü senin kullandığın 1920x1080 lik atıyorum GTX765m lik bilgisayardan alamadım :)
Öğrenciyim , ancak senin ezdiğin bilgisayarla övdüğün oyunların herbirini 1280x1024 de 45 fps de oynadım.

Haklısın , çünkü hırsızlık yapıp 300GB lık arşivi yapımcıların emeğine bakmadan yani orijinal oyun alamadan oynamaya kalkıştım. Bunu güzel ülkemin güzel vergi ekleyen insanlarına söyleyin. Oyun herkesin alabileceği fiyatta olsaydı kim almazdı? Ha ekran kartı güncellemeyi biliyorum. :)

Öğrenciyim , haklısın 130 liralık oyunun her birine ücret ödeyemedim.
Öğrenciyim , çünkü senin kullandığın 1920x1080 lik atıyorum GTX765m lik bilgisayardan alamadım :)
Öğrenciyim , ancak senin ezdiğin bilgisayarla övdüğün oyunların herbirini 1280x1024 de 45 fps de oynadım.

Haklısın , çünkü hırsızlık yapıp 300GB lık arşivi yapımcıların emeğine bakmadan yani orijinal oyun alamadan oynamaya kalkıştım. Bunu güzel ülkemin güzel vergi ekleyen insanlarına söyleyin. Oyun herkesin alabileceği fiyatta olsaydı kim almazdı? Ha ekran kartı güncellemeyi biliyorum. :)
Bahane değil. Oyunlar indirinlerle 5$'a kadar iniyor. Biz 5 $'a 8 tane mükemmel kaliteli oyunlar satın aldık. Sen o oyunları indirirken o 5$'ın kaç katı elektrik yakıyorsun...

Bahane değil. Oyunlar indirinlerle 5$'a kadar iniyor. Biz 5 $'a 8 tane mükemmel kaliteli oyunlar satın aldık. Sen o oyunları indirirken o 5$'ın kaç katı elektrik yakıyorsun...

Alperen konuyu enerjiye bağlama o oyunları indirirken yaktığı enerji 5$'ın 10'da 1'i. Sende orijinal oyunları aldıktan sonra indirip enerji yakıyorsun. Notorious kardeşim korsan oyunların cracklarını güncelle yoksa oynayamazsın. Bir de Recep abinin kullandığı bilgisayarın ekran kartı GTX 765m'den daha daha kötü.

Alperen konuyu enerjiye bağlama o oyunları indirirken yaktığı enerji 5$'ın 10'da 1'i. Sende orijinal oyunları aldıktan sonra indirip enerji yakıyorsun. Notorious kardeşim korsan oyunların cracklarını güncelle yoksa oynayamazsın. Bir de Recep abinin kullandığı bilgisayarın ekran kartı GTX 765m'den daha daha kötü.
Bunun Seed'i var vs.'si var. İndirirken virüs ihtimalide var. Ha birde arkadaş indiriyorsa tabi. Daha kötüsü gidip bir yerden 5-10 TL'ye çektiriyor da olabilir. O çak daha kötü. :) En azından indirmek daha iyi. Başkasının korsandan para kazanmasına göre.

Bunu güzel ülkemin güzel vergi ekleyen insanlarına söyleyin. Oyun herkesin alabileceği fiyatta olsaydı kim almazdı? Ha ekran kartı güncellemeyi biliyorum. :)

Vergi mi ? Oyunlarda ne zamandan beri vergi alınıyor :)

EfTfZFP.jpg

Resim Oğuzhan'a aittir.

Oyunları çıktıktan 1 yıl sonra dijital olarak almak kötü hissettiriyor.

Oyunları çıktıktan 1 yıl sonra dijital olarak almak kötü hissettiriyor.
Kabul ediyorum benimde oyuna verebileceğim 100 liram yok. Fakat Playsotre var faturaya ek 3-5 lira, çok mu sence ?. En kötü ihtimal oyunu korsan oyna bitir eyvallah. Ama en azından yapanlara saygı olsun ki ucuzlayınca oynamasan bile orijinal al. Direk sana demedim yanlış anlaşılmasın.

Vergi mi ? Oyunlarda ne zamandan beri vergi alınıyor :)

Eki Görüntüle 189

Resim Oğuzhan'a aittir.

Ben 130+ TL lik oyunlardan bahsediyorum sen ise 5 dolarlık oyundan bahsediyorsun + vergi yok diyosun. Tamam kabul edelim vergi yok. E peki Türkiye gibi bir ülkede oyunlara o parayı vermek ne mantık? Hayır ben 2-3 yıllık oyunları oynamak istemiyorum.

Bi arkadaş 5-10 TL ye oyunları korsan çektirdiğimi söylemiş. :) Yani bir ihtimal vermiş. :) Güldüm sadece. :)

Bu tür konularda tartışmaya gerek yok. Bilinçli birisi emek hırsızlığı yapmaması gerektiğini zaten bilir . Sonuçta kimseye bunu yapma etme diyemezsin kişisel tercihidir fakat burası İllegal bir Platform olmadığından burada ben korsan yazılım kullanıyorum demen sitenin etiğine terstir.

Ben 130+ TL lik oyunlardan bahsediyorum sen ise 5 dolarlık oyundan bahsediyorsun + vergi yok diyosun. Tamam kabul edelim vergi yok. E peki Türkiye gibi bir ülkede oyunlara o parayı vermek ne mantık? Hayır ben 2-3 yıllık oyunları oynamak istemiyorum.

Bi arkadaş 5-10 TL ye oyunları korsan çektirdiğimi söylemiş. :) Yani bir ihtimal vermiş. :) Güldüm sadece. :)

Önce su iç, sonra diğer ülkelerdeki fiyatlarla Türkiye'dekilerin aynı olduğunu gör. Oyuna para vermenin mantıkla ilgisi yok. Ya da ülkeyle.

Git 2-3 yıl sonra al oynadığın oyunların orijinalini.

Ben artık korsan oyun indirip oynamıyorum. Emek hırsızlığı yapacağıma, gider Flash oyun oynarım daha iyi.

1 oyunu korsan oynuyorum, o da Euro Truck Simulator 2. Onun da yakında orijinalini alacağım zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı