İntel Pentium D 925 Sistem Yenileme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Takamazsın derken crossfire ne anlama geliyor biraz açarsan, kusura bakma pek anlamıyorum da :)

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman bu apu sistemin son tasarladığımız halini alsam ekran kartı şimdilik hariç sonradan dediğiniz ekran kartını eklesem apu pişmanlık olmaz değil mi, beni oyunlarda idare eder? İdareden kastım low ayarlar değil ve ileriye dönük bu sistemi geliştirme şansım olur mu?

Zaten sadece ekran kartı sahibinden sitesinde ortalama 200 tl. Acaba parça parça mı satsam daha mantıklı olur ? :) Bir de bu 15 yaş muhabbetini çözemedim. Hangi sistem, bana önerdiğin sistem mi ? :)

Yok eskiden beri evimizde olan ben kendimi bildim bileli o pc deyim. :D

Ama birkaç yükseltme yapıldı onlar da yapılalı baya bir oldu. :D

Tabi sonradan bir laptop aldıkta kurtuldum ondan ama şuan bile onun başındayım bırakamıyorum. :D

Şöyle bi sistem kurdum kafamda;

Asus F2A55-M AMD A55 FCH 2400MHz(O.C.) DDR3 Soket FM2 mATX Anakart - Bilgisayar - Hepsiburada.com

İşlemciyi 7850k mı almalıyım yoksa bu yeterli olur mu bana overclock ile?

VATAN COMPUTER - AMD - A10 7700K Soket FM2+ 3.4GHz 4MB Cache 32nm

Ramlarde mhz önemli derseniz şimdilik tek modül 4gb 1800mhz bir ram alıcam ilerde 8'e çıkarıcağım değil derseniz 1600 mhz çift modül 8 gb almayı düşünüyorum. Bir de ram olarak ne önerirsiniz?

VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk

Boş kasa psu dvd rom şu an elimde mevcut ilerde ekran kartı alıp crossfire yapmayı düşünüyorum. Bir de güzel bir soğutucu alıp işlemciye overclock yapmayı düşünüyorum. Anakart uygun mudur ve güç kaynağım 600 watt 80 plus crossfire için yeterli olur mu? Teşekkürler.

https://www.technopat.net/forum/mas...00tl-ye-kaveri-apu-icin-sistem-tavsiyesi.html

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı