Çözüldü Intel Pentium D sistem güncelleme tavsiyesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaslar benim sistemim su.
Intel Pentium D 2.8 GHz.
Gigabyte G41 m combo.
4 GB hi level 1333MHz sogutuculu RAM.
R7 240.
Butcem simdilik kisitli yaklaşık olarak 600 TL.
Ben surekli CS:GO ve ETS 2 oynuyorum orta ayarlarda da olsa 60-70 FPS almak istiyorum. bu bilgisayara ne gibi yenilikler yapabilirim?

Çözüm
En iyileri sizin onerdiginiz mi?
Genelde herkes Xeon oneriyor siz de oner.

Genelde herkes Xeon oneriyor siz de önerir misiniz?
Xeon işlemcileri modlu bulmanız ya da kendiniz modlamanız gerek. Doğrudan anakarta uymuyor. Modlu olarak bulabilirseniz Xeon E5450 modelini alabilirsiniz.

Önerdiklerim en iyileri değil uygun fiyatlara bulunabilecek ve işini görebilecek modeller. Mesela Q9650 daha iyi bir işlemcidir ama piyasası 400TL civarıdır. 400TL fiyatına değecek bir performansı da yoktur. O yüzden önermem.
Arkadaslar benim sistemim su.
Intel Pentium D 2.8 GHz.
Gigabyte G41 m combo.
4 GB hi level 1333MHz sogutuculu RAM.
R7 240.
Butcem simdilik kisitli yaklaşık olarak 600 TL.
Ben surekli CS:GO ve ETS 2 oynuyorum orta ayarlarda da olsa 60-70 FPS almak istiyorum. bu bilgisayara ne gibi yenilikler yapabilirim?
Core 2 Quad bir işlemci al. (50-150TL)
4GB 1333MHz daha RAM al. (100TL)
GT 1030 ekran kartı al. (400TL)

Bunları ikinci elden toplarsan giriş seviyesi bir oyun bilgisayarın olur 😀

Bu arada o anakart bizde de var. Eskiden biz de benzer bir güncelleme yapmıştık. Parçalar uyumlu. Sadece sistemdeki PSU zayıf ise yeni bir PSU gerekebilir.

Core 2 Quad bir işlemci al. (50-150TL)
4 GB 1333MHz daha RAM al. (100TL)
GT 1030 ekran kartı al. (400TL)

Bunları ikinci elden toplarsan giriş seviyesi bir oyun bilgisayarın olur 😀

Bu arada o anakart bizde de var. Eskiden biz de benzer bir güncelleme yapmıştık. Parçalar uyumlu. Sadece sistemdeki PSU zayıf ise yeni bir PSU gerekebilir.

Peki hangi islemciyi onerirsiniz.

Önerdiğim işlemcilerin hepsi attığın listede var. Zaten aynı anakart bizim eski sistemde de olduğu için zamanında uyumlu işlemcilere bakmıştım :D.

Önerdiğim işlemcilerin hepsi attığın listede var. Zaten aynı anakart bizim eski sistemde de olduğu için zamanında uyumlu işlemcilere bakmıştım :D.

Son düzenleme:

Xeon işlemcileri modlu bulmanız ya da kendiniz modlamanız gerek. Doğrudan anakarta uymuyor. Modlu olarak bulabilirseniz Xeon E5450 modelini alabilirsiniz.

Önerdiklerim en iyileri değil uygun fiyatlara bulunabilecek ve işini görebilecek modeller. Mesela Q9650 daha iyi bir işlemcidir ama piyasası 400TL civarıdır. 400TL fiyatına değecek bir performansı da yoktur. O yüzden önermem.

Çözüm

Q6600 isimi en iyi gorecek islemci fakat islemci hizi 1066MHz FSB benim RAM'ler 1333MHz sıkıntı çıkar mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı