İntel pentium e6600 Sistemi Yükseltmek İçin Tavsiyeniz

• Konuyu başlatan huseyin0693
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
H

huseyin0693

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar...
İnternette Recep Abi'yi gördüm bende buraya kayıt oldum. Burada bazı sormak istediğim sorular var.
Öncelik ile ben bir simulasyon oyunu delisiyimdir. Ara sıra fps, third person oyunlar oynarım. Sistemim Euro truck simulator 2 de kasıyor. Ayrıca az sonra yazacağım sistem ile bandicam ile kayıtta yapıyorum. Bunun sonucu sistem aşırı kasıyor. Hangi parçaları yükseltsem doğru olur ?

• İşlemci: İntel pentium e6600 @3.06 GHz(codename:wolfdale)(soket lga 775)
  • Ram: 2 Gb DDR2 Ram
  • Ekran Kartı: MSİ Geforce GT630 Afterburner (2 Gb)
  • HDD: Maxtor STM3160815As 160 gb
  • Anakart: Msi G31TM-p21
  • İşletim Sistemi : Windows 8 Pro

Arkadaşlar PC 4 yıllıktır. Ekran kartı değişti, ram değişti, hdd değişti, işlemci değişti, anakart değişti genel olarak her şey değişti. Ben şimdi upgrade yapmak istediğim parçalar şunlar: işlemci, anakart (sata 3 ile), ram, Sonra Hdd yerine SSD alcağımda. Ne kadarlık alayım? Bana uygun parçaları söyler misiniz? Bütçem kısıtlıdır .

Bütçem gelen parçalara bağlı. Şöyle orta derece bir oyun bilgisayarı olsun benim 4 yıllık emektar. :)

Buğra kardeş birde benim anakart sata -2 -3 hangisini destekliyor bilmiyorum. Yardımcı olabilir misin? :)

Bu ekran kartının değişmiş hali mi? Kim tavsiye etti? :)

Bence sen ufaktan yeni bilgisayar toplamaya başla. Şu parçalara bir bak bakalım bütçene uyuyor mu?

Asus M5A97 R2.0 Anakart
Corsair 200r 550W PSU'lu Kasa
MSI R9 270X Gaming Ekran Kartı
AMD FX 6300 İşlemci
Gskill RipjawsX 2x4 GB CL9 1866 MHZ Ram
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Cache Harddisk.

Kardeşim benim ekran kartı yeterli. Battlefieldi high ayarlarda bazıları ultra ama işlemci ve ram acayip kötü diye düşünüyorum. Anakart ve hdd yide değiştirmeyi düşünüyorum. Ama işte benim değiştireceğim parçalar şunlar bütçeme uygun.

https://www.vatanbilgisayar.com/CPU...e-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=57066

VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Value DDR3 1600MHz CL11 Tek Mod

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart

Birde güzel ve uygun bir hdd bulursam tamamdır. Bu arada psu 230w.

O RAM olmamış. Ram'lerin CL değeri azaldıkça RAM kalitesi artar, yani gecikme süresi azalır. Mesela CL9.

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Mod

İşlemci olarak FX 6300'ü seçebilirsin. Arada aşırı fiyat farkı yok, hem daha sonra alacağın ekran kartıyla da orantılı olur. Anakart tamam...

- - - Güncellendi - - -

Arada 56 TL fark var ama, sen bilirsin...

- - - Güncellendi - - -

Zannedersem 700 TL'lik bir bütçe oluşuyor...

O sistem adam olmaz. Düzgün bir ekran kartı alsan darboğaz olur ve ölü yatırım yaparsın. Yeni sistem toplarsan ve buradaki arkadaşların önerisi ile toplama pc yaparsan iyi olur. Telefondan yazıyorum. FX 6300 CPU ve HD 7790. Bu parçalar sana ETS2 Oyununu En yüksekte açar.

Arkadaş bütçeyi tam olarak söylerse önce işlemci, anakart ve ekran kartı tavsiyelerini alır, daha sonra da bellek boyutunu güncelleyebilir...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı