Intel Pentium G3258-GTX960

eyyüp_12

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamun aleyküm :)
Aylik harcliklarimi biriktirerek bir sistem toplamak istiyordum ne zamandir ve gecen hafta basladim toplamaya.
Öncelikle MSI Z97 Gaming7 anakartini aldim.Pazarteside Intel Pentium G3258 islemcisini siparis ettim ve dün elime gecti.Para biriktirip ekran karti olarak GTX 960 almayi düsünüyordum taaki dün bir arkadasim ekran karti islemciyi darbogaz ederse naneyi yersin diyene kadar :D
Özellikle bu isle profesyonel olan insanlara sormak istedim :) Diger parcalarida aydan aya alacagim insallah fakat bu konuyla alakali bilgiye sahip olan insanlardan cevap vermelerini bekliyorum :)
Simdiden herkese tesekkürler :)
not : Klavyemdeki harflerden dolayi yazim hatalari yapmis olabilirim dedigim gibi klavyem ile alakali birsey :) Ceza vermezseniz memnun olurum :)

Hiçbir sorun çıkmaz. MSI Z97 Gaming 7'nin otomatik overclock özelliği ile 400-500 MHz daha overclock edersen daha yüksek performans alırsın. 2 çekirdekli olmasını da takma kafana. Oyunu orjinal alırsan zaten bir pacth ile 2 çekirdek desteği geliyor. (Örnek, FC4, COD:AW)

Şimdi o anakarta o işlemciyi almaktaki amacın neydi onu merak ettim. Biz o anakart'ın i7 için bile ne kadar gerekli olduğunu sorgularken. Neyse 1080p için darboğaz olmaz olursa'da çok az olur. Yani takmaya gerek yok. Gtx 960 alacaksan evga veya msi al.

Şimdi o anakarta o işlemciyi almaktaki amacın neydi onu merak ettim. Biz o anakart'ın i7 için bile ne kadar gerekli olduğunu sorgularken. Neyse 1080p için darboğaz olmaz olursa'da çok az olur. Yani takmaya gerek yok. Gtx 960 alacaksan evga veya msi al.

Z97, Broadwell'i destekleyecek. İleride güzel bir işlemcide alabilir.

Bir miktar darboğaz yaşayabilirsin kardeşim. Burada ki videoda adam G3258'e 4.5 Ghz değerinde bir O.C atıyor ve buna rağmen Gtx 760'ın yükünü %100'e taşıyamıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

islemciyi ilerde degistirme planlarim var fakat simdilik bütceme cok uygun oldugundan bu islemciyi tercih ettim.Hayir umut Metin denen sahsiyet :D

Z97, Broadwell'i destekleyecek. İleride güzel bir işlemcide alabilir.
Sonuçta önünde gaming 3 ve 5 modeli'de vardı. Tamam ileride değiştirecekse sorun olmaz ve zaten alınmış bile konuşmaya pek gerekte yok. Aslına bakar isen bu işlemcinin oc edilmiş haline 750 ti tam oturuyor. 960 modeli de 760 modelinin üzerine pek bir şey katmadı. Sınırlarda çalıştıracaktır işlemciyi ikisi'de.

hakli olabilirsiniz ercüment solmaz fakat ileriye yönük bir proje oldugu icin gaming7 anakartini tercih ettim.toplayacagim pc ile 3-4 yil idare etmek istiyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı