Intel Pentium G4560 Sistem Toplama

G4560'tan belki daha f/p gelebilir ama ondan ucuzu gelmeyeceği kesin. Burada önemli olan bütçe olduğuna göre G4560 mantıklı seçenek.
RAM seçimine gelecek olursak, tek slot alınız. İleriye dönük olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performansında bir eksiklik olmayacağına göre markayı takıntı yapmamam lazım ozaman :) Sadece daha kaliteli olması için derken de sanırsam ömrü bakımından. Eyvallah çok sağ olun, bu arada upgrader arkadaşın dediği gibi bu kadar bütçeye uygun ve performanslı işlemci biraz çok beklerim gibime geliyor.

MSI Gaming X Nvidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit GDDR5 gibi bir ekran kartı darboğaz yapar mı bu sisteme? Öyle bir olay var mıdır? Pek bilgim yok malum. 900 liralık ekran kartı zaten benim sistemi toplayacağım para sonuçta :)

G4560 işlemcisinden bahsediyorsak yapmaz. Hatta RX 570 ile bile yapmıyor. Ve arada dağlar var. GTX 1050Ti bile yapmıyor :) . Rahat olun. Sistem alacaksanız konu açın iyi bir sistem toplayalım. 1050 basit bir kart giriş seviyesi bir kart RX 570 ise orta seviyenin 1 tık üzerinde bir kart kafanız rahat olsun. Ayrıca 1050 nasıl 900 TL merak ettim? Şunu da belirteyim. Bir ekran kartı alınırken markaya bakılmaz. Yani ne kadar Gaming X, Nitro+ vs. türevlerini alsanız da 2 3 FPS fark eder, bu da gereksizdir. En ucuz bulduğunuz markayı almalısınız. 900 TL bandında RX 570 alınabiliyor. Hatta zorlanırsa RX 580'de alınabilir. 1050 ise 500 TL civarında.

Hocam ben sizin diğer konunuzdaki RX570 ekran kartından bahsetmiştim 900 TL olarak :) Bütçe olarak pahalı gelince biraz düşürmek istedim ne yalan söyliyim :D

Hocam ben sizin diğer konunuzdaki RX570 ekran kartından bahsetmiştim 900 TL olarak :) Bütçe olarak pahalı gelince biraz düşürmek istedim ne yalan söyliyim :D
O işlemciyle alınabilecek en iyi performansı bu RX 570 ile alabilirsiniz. 1050 ise düşük bir kart. En kötü 1050 Ti tavsiye ediyorum. 580 TL'ye bulabilirsin. 40 TL fark ile harika bir kart sahibi olursun :) Sorunuza gelecek olursak.
1050 ve 1050 Ti ile asla darboğaz yapmayacaktır :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı