Çözüldü Intel stok fan tam oturmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mertyilm

Hectopat
İşlemci
i3 12100f
İşlemcim i3 12100F yeni stok fan var, bugün işlemci termal macunumu değiştirdim. Fanı takarken üst taraftaki fan ayakları oturursa alttaki oturmuyor tık sesi gelmiyor takarken. Oturdu diye fanı taktım işlemci yükte 81-82 dereceye çıktı termal macun değiştirmeden önce 75-80 arasıydı. Fanı çıkardım termal macunu tekrar yeniledim ve şimdi tekrar taktım ve yine oturmadığını fark ettim taktıktan hemen sonra çıkardım ve fan bloğunun altı neredeyse hiç termal macunla temas etmemişti. En son tekrar taktım, sefer daha kötü takmışım ve 86-87 dereceye çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam sırasıyla ayakları 1 2 3 4 diye numaralandırırsak, 1 3 2 4 şeklinde bastırır mısınız? Yani ilk taktığınız vidanın zıttı vidayı bastırın. Bir de aanakartın arkasından kontrol edin tam oturmuş mu diye. Bende de stok fan oturmuyordu bu yüzden kule tipine geçtim.

Hocam sırasıyla ayakları 1 2 3 4 diye numaralandırırsak, 1 3 2 4 şeklinde bastırır mısınız? Yani ilk taktığınız vidanın zıttı vidayı bastırın. Bir de aanakartın arkasından kontrol edin tam oturmuş mu diye. Bende de stok fan oturmuyordu bu yüzden kule tipine geçtim.
Açtığım videoda yabancı bir adam öyle takıyordu zaten bende öyle taktım ve sonuç yazdığım gibi oldu

Açtığım videoda yabancı bir adam öyle takıyordu zaten bende öyle taktım ve sonuç yazdığım gibi oldu

Bende de benzer bir sorun vardı, maalesef çözemedim. Yeni bir stok fan drnemek yerine direkt kule tipi aldım. İşlemci önceden 100 dereceyi görüyordu :D siz de bir çözüm bulamazsanız kule tipi bir soğutucu alabilirsiniz.

Bende de benzer bir sorun vardı, maalesef çözemedim. Yeni bir stok fan drnemek yerine direkt kule tipi aldım. İşlemci önceden 100 dereceyi görüyordu :D siz de bir çözüm bulamazsanız kule tipi bir soğutucu alabilirsiniz.
Açıkçası şuan kule tipi fan alacak bütçem yok ve ben çıkarmadan önce fan tam oturulu olduğuna göre bence benim takma sitilimde bir sorun var. Türkçe antalan bir videoda bulamadım yeni intel fanlar için.

Açıkçası şu an kule tipi fan alacak bütçem yok ve ben çıkarmadan önce fan tam oturulu olduğuna göre bence benim takma sitilimde bir sorun var. Türkçe antalan bir videoda bulamadım yeni Intel fanlar için.

Ya şimdi çok bastırın demek istiyorum ama aynı durumu bende yaşadığım için bastırırken korkuyordum. Gireceğine inanıyorsanız biraz sert bastırabilirsiniz.

Ya şimdi çok bastırın demek istiyorum ama aynı durumu bende yaşadığım için bastırırken korkuyordum. Gireceğine inanıyorsanız biraz sert bastırabilirsiniz.
Ya aslında fanı yukarı çekmeye çalışıyorum gelmiyor oturup oturmadığını anlamak için. Ama ayakların tam oturup oturmadığını ayakların hareket etmesinden anlıyorum ve üstüne bastırıyorum ve bir şey olmuyor.

Ya aslında fanı yukarı çekmeye çalışıyorum gelmiyor oturup oturmadığını anlamak için. Ama ayakların tam oturup oturmadığını ayakların hareket etmesinden anlıyorum ve üstüne bastırıyorum ve bir şey olmuyor.

Kasanın arka kapağı açılıyor mu? Yani anakartın arkasını görebiliyor musun? Oradan bariz bir şekilde anlıyorsun oturup oturmadığını.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de hocam vidayı bastırmadan önce saat yönünde sonuna kadar döndürüldüğünden emin olur musunuz?

Kasanın arka kapağı açılıyor mu? Yani anakartın arkasını görebiliyor musun? Oradan bariz bir şekilde anlıyorsun oturup oturmadığını.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de hocam vidayı bastırmadan önce saat yönünde sonuna kadar döndürüldüğünden emin olur musunuz?
Evet onuda açtığım videoda söyluyordu ve onuda yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı