Intel stok işlemci fanı 60 derece olunca ses geliyor

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, artık bir çözüm bulmam gerekiyor. Cidden çok sinirlerimi bozuyor. Bu sorunu çözmek için işlemci macunu aldım, Arctic MX4. Onu yeniledim, temizledim fanı ama 60 derece olunca o lanet ses yine geliyor, çok rahatsız ediyor. 9100F, metal kısım çıkmıyor bu fanlarda. Ne yapabilirim? Bir çözüm önerin lütfen.

Arkadaşlar, artık bir çözüm bulmam gerekiyor. Cidden çok sinirlerimi bozuyor. Bu sorunu çözmek için işlemci macunu aldım, Arctic MX4. Onu yeniledim, temizledim fanı ama 60 derece olunca o lanet ses yine geliyor, çok rahatsız ediyor. 9100F, metal kısım çıkmıyor bu fanlarda. Ne yapabilirim? Bir çözüm önerin lütfen.
Undervolt.

60 derecede nasıl ses çıkarıyor o fan yahu? Kendi stok Intel fanım %100 yük altında sıcaklık 70-72 derece civarında olmasına rağmen sesini zar zor duyuyorum hatta gelmiyor gibi bir şey. BIOS'tan otomatik fan modu vb gibi bir seçenek varsa etkin hale getirin, onun dışında tek ihtimal ya fan motoru sıkıntılıdır ya da dediğim gibi yüksek RPM modu aktiftir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı