Çözüldü Intel Stok Soğutucu Nasıl Temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Beratttss

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar soğutucumun altını temizlemek istiyorum. Bugün termal macun sürdüm fakat altının durumu beni telaşlandırdı. Çıkmayan termal macunlar var. Kazınmıyorlar da, ne yapmalıyım?

Tam olarak neyden bahsettiğinizi anlamadım. Macun temizliği için fazla sulu olmayan ıslak mendille temizleyebilirsiniz. Vıcık vıcık, sıkınca çeşme gibi akanlar olmasın. Gül kokulu falan kadın ıslak mendilleri oluyor büyük paketlerde, o tarz derli toplu hafif nemli olanlardan kullanın. Önce nereyi temizlemek istediğinize dair fotoğraf koyarsanız iyi olur.

Ben fanı çıkarıp soğutucu bloğu suda yıkamıştım. Sanırım soğutucunun işlemciye temas ettiği yerdeki termal macun kalıntılarından kurtulmak istiyorsun. Islak mendille çıkartmaya çalış çıkmazsa en azından yumuşar direk kazı. Kazınmayan termal macunun olacağını sanmıyorum. Veya mutfaktan bulaşık teli alıp deneyebilirsin. Tabi bu dediklerim soğutucunun altında işlemci ile temas ettiği kısım için geçerli.

Ben ıslak mendil ile sildim çıktı ama 1 kere zor çıkartmıştım bakır kısmı baya zorlayarak ıslak mendil ile sildim. Gidip tornavida vs. gibi eşyalarla çıkartmayı deneme macunu çizersin bakırı.

Ya ben ıslak mendille siliyorum soğutucunun altını fakat tam temiz olmuyor grilik kalıyor ne yapsam çıkmıyor. Bahsetmek istediğim bunu nasıl çıkartabilirim ? Tornavidayla çok az çizdim olmayacağını anladım sıkıntı yaratır mı ?

Hayır sıkıntı olmaz, daha fazla zarar vermeyin ürüne. Orada leke gibi renk değişimi kalabilir sorun yok.

Teşekkür ederim stok soğutucu gayet yeterli geldi benim için. Güzelce temizliğini yapıp 5 ay filan kullanmayı planlıyorum. İnternette gezinirken 40'lara vuruyor. Yükte en fazla 70 oldu. Değerleri düşürmeye çalışacağım hadi bakalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı