Intel System Güncellemesi Kötü Amaçlı mı?

fbozi

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 5 5600X 3.7GHZ 35MB AM4 65W

ASUS PRIME B550M-K DDR4 4600(O.C)/2133Mhz mATXAM4

XFX QICK319 RX6750XT12GB GDDR6 192Bit

A-Data ALEG-700-512GCS 512GB NVMe SSD

8 GB CORSAIR DDR4 CMK8GX4M1E3200C16 3200MHz x 2

NZXT H510İ CA-H510i-B1 SIYAH MİD TOWER KASA

FSP PERFORMANCE 750W FSP750-51AAAC PSU
Meslek
Teknisyen
Arkadaşlar Windows Update üzerinden denetleme yaptım. Böyle bir güncelleme göründü. Ancak hiç diğer güncellemeler gibi bilgi yok. Soru işareti oluşturdu.

1.jpg

Daha fazla bilgi yazan yere tıkladım bu hatayı verdi site.

2.jpg

Ardından destek bilgisi yazan yere tıklayınca bu hatayı verdi.

3.jpg

Bunun kötü bir güncelleme olma ihtimali var mıdır ?

Yabancı forumlarda şöyle bir bilgi buldum ama tam olarak anlayamadım...

INTEL – System – 8/19/2016 12:00:00 AM – 10.1.2.80 @ AskWoody

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıntı yazmıyo. Ben güncellemedim. Sistem problemsiz çalışırken ne zaman güncelleme yapsam keşke diyorum uğraştırıyo. Bence hiç bulaşma.

Bilgisayar açılmaz oldu. Kesinlikle yüklemeyin. Yardımcı olabilecek var mı ? Biosa giremiyorum. Format da atamıyorum.

IMG-20161225-WA0003.jpg

Hocam başka bir forumda arkadaş Intel USB güncellemesini yüklediğinde USBlerin çalışmadığını dile getirmiş. Bende de sistem çöktü işte.

Ama bunu Windowsa bildirmek gerekmez mi ? Orijinal Dreamspark sayesinde aldım.

Gerekir ancak büyük ihtimal sizdeki yazılımlardan veya farklı sürücülerden kaynaklı bir sorun çıkacak. Sadece size değil tüm sistemlerde Win 8 dahil donanım kimliklerine göre çıkmış bir güncelleme bu. Bildirmek isterseniz Windows forumunda bildirebilirsiniz

Ben bu güncelleme ile yaşadığınız sorun arasında bir bağ bulamadım. Bootloader arızası olmuş. Büyük ihtimalle güncelleme yapılırken bilgisayarı zorla kapattınız.

Kaldı ki bu sorun kurulum medyası takılıp başlangıç onarma ile çözülebiliyor genelde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı