Intel vs AMD işlemci

M.Esat

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci için AMD mi Intel mi tercih etmeliyim kafam karışıyor. AMD için anakart alırsam ileride AMD4 soket daha çok çeşitli seçeneğe sahip ama Intel her nesilde soket değiştiriyor.

Alacağım sistemde ekran kartını çok sonra ekleyeceğim. O yüzden işlemcinin şu an güçlü de olmasını istiyorum. AMD 5600G APU gözüme güzel göründü ama kimi insanlar APU serisinin çok ısındığını, zamanla yavaşladığını, performans düşüklüğü gösterdiğini iddia ediyor.

Sisteme ileride ekran kartı eklemeyi düşünüyorum o yüzden AMD APU işlemci ekran kartını besleyebilir mi öğrenmek istiyorum. Bu şekilde kullananlar varsa tecrübelerini aktarırsa sevinirim.
Intel işlemci öneriliyorsa da içerinde olan HD grafik birimini kullanacağım.

Bilgisayarı Office programları, film, dizi, oyun için kullanıyorum.

İşlemci için AMD mi Intel mi tercih etmeliyim kafam karışıyor. AMD için anakart alırsam ileride AMD4 soket daha çok çeşitli seçeneğe sahip ama Intel her nesilde soket değiştiriyor.

Alacağım sistemde ekran kartını çok sonra ekleyeceğim. O yüzden işlemcinin şu an güçlü de olmasını istiyorum. AMD 5600G APU gözüme güzel göründü ama kimi insanlar APU serisinin çok ısındığını, zamanla yavaşladığını, performans düşüklüğü gösterdiğini iddia ediyor.

Sisteme ileride ekran kartı eklemeyi düşünüyorum o yüzden AMD APU işlemci ekran kartını besleyebilir mi öğrenmek istiyorum. Bu şekilde kullananlar varsa tecrübelerini aktarırsa sevinirim.

Kesinlikle AMD. İleride ekran kartı alana kadar işlemcin eskise dahi(eskimez bence) soket destekler en azından güncellersin.

Ben de Ryzen 5 5600G var. Bu işlemcinin Intel'deki halefi i5-11500. Arada 700 Lira fark var. Sırf Intel diye 700 Lira fark vermedim. Kötü işlemci değil ama marka satıyor. Farklı bir özelliği yok.

Edit: Ben bilgisayarı 1 ay önce topladığımda aradaki fark 700 Liraydı. Şuan 1000 Lira olmuş.

Masaüstünde AMD, laptopta Intel alırım. (kendime alacaksam her türlü Intel)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı