Intel Wireless-AC 9260 Sipariş Ettim

Geçenlerde laptopumdaki Wi-Fi modülünün soketi ve antenin kablosu koptu. 9260 alıp kabloyu ek yapsam mı diye düşündüm ama vazgeçtim USB adaptör aldım. İyiki de öyle yapmışım çünkü o kabloyu ek yapmak imkansız gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
...kabloyu ek yapsam mı diye düşündüm...
O kabloya ek yapmak imkansıza yakın neredeyse. En fazla koptuğu yerden bir uç daha çakılır, öyle kullanılır. Bu tip kablolarda genellikle kopma sonrası aynı ebatta hazırlanmış muadili ile değişim yapılır.

...ama vazgeçtim USB adaptör aldım. ...
Doğru bir tercih yapmışsınız.

O kabloya ek yapmak imkansıza yakın neredeyse. En fazla koptuğu yerden bir uç daha çakılır, öyle kullanılır. Bu tip kablolarda genellikle kopma sonrası aynı ebatta hazırlanmış muadili ile değişim yapılır.

Doğru bir tercih yapmışsınız.
Değişik bir kablo. Izgaralı çakmakla bile yanmıyor. Aslında anten ve wifi kartı ikisi bir arada Amazon.com'da satılıyordu ama anten, ekran panelinin içinde olduğu için paneli sökmek istemedim.

ekran panelinin içinde olduğu için paneli sökmek istemedim.
Panel yan tarafına kadar uzuyor anten. Lakin ucunda antenle birleştiği kısım her modelde değiştirilebilir başlıklı çıkmıyor. Bu durumda ya lehimleri söküp değiştirmekle uğraşmak gerekiyor ki riskli bir işlem yada komple antenle birleşik cihazınıza uygun bir anten almanız gerekiyor ki genelde çıkma bir anten bulmanız demek. :)

Uyumlu olmalı. Mini PCI-E kullanıyor. Cihazsa White List olmadığı sürece tabi...
White List mevzusu yok. Bir arkadaşım kendi cihazında eGPU mevzusunda sorun yaşamıştı. Malzemelerde sorun olduğunu düşününce benim cihazdan denemiştik sorunsuz çalışmıştı.
White List mevzusu olsa orada da sıkıntı yapardı gibi geliyor.

Ek başka bir sorum daha var. 4. Nesil i7 işlemci olduğu için bu kartın sisteme fazla gelme durumu mevcut mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek başka bir sorum daha var. 4. Nesil İ7 işlemci olduğu için bu kartın sisteme fazla gelme durumu mevcut mu?
Hayır, öyle bir durum oluşmaz.

White List mevzusu yok. Bir arkadaşım kendi cihazında eGPU mevzusunda sorun yaşamıştı. Malzemelerde sorun olduğunu düşününce benim cihazdan denemiştik sorunsuz çalışmıştı.
White List mevzusu olsa orada da sıkıntı yapardı gibi geliyor.
eGPU sisteme bir grafik kartı olarak gözüktüğü için White List kontrolü konusunda ne kadarlık bir etkiye sahip olur fikrim yok. En kolay yöntem "<model kodu> whitelist" şeklinde Google üzerinde aratıp çıkan sonuçlara bakmak. :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20201219_235950_273.jpg
    IMG_20201219_235950_273.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 42

Çinliler yaptı, videosunu bile çektik:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı