Intel Wireless-AC 9260 Sipariş Ettim

Buradan gaza gelip alacak arkadaşlar öncelikle İnternet alt yapınız önemli bunu unutmayın

Ben Msı cx61 2qc için bu güncellemeyi yaptım tabi internet alt yapıma güvendiğim için

wifi kartım

öncelikle bu kartın v2 çıktı ama ben bunu aldım

daha sonra bu çeviriciyi aldım

güzel bir tecrübe oldu benim için

ve aldığım hız ektedir.

300mpds de gördüğüm oldu.

bilgilendirme için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 87
Selamlar, Asus X550VX DM277DC laptopa ax200 aldım fakat bendeki wi-fi kartı (RTL8723BE) m-sata olduğundan haliyle ax200 uymadı. Nasıl bir yol izlemeliyim? Açıkçası @bar49 hocamın yaptığı gibi çevirici ve anten almak epey masraflı olacak ki sığıp sığmama durumu da var. Intel'in uyumlu kartını da bulamadım maalesef. Uyumlu kart önerilerinizi bekliyorum.
RTL8723BE Donanım kimliği: PCI\VEN_10EC&DEV_B723&SUBSYS_872311AD&REV_00
i7 6700HQ

IMG_20200702_204428__01__01.jpg

wifi dell 1705 donanım bilgileri.jpg
Merhabalar;
Wi-Fi adaptörümü değiştirmek istiyorum ekran alıntısında donanım kimlik bilgileri var Intel ax 200 Wi-Fi 6 kartı bilgisayarıma uyumlu mudur işletim sistemi Windows 10 Pro yardımlarınızı bekliyorum

Intel ax 200 Wi-Fi 6
Hayır, AX200 yalnızca M.2 2230 ve M.2 1216 form faktörlerinde sunuluyor. Sizin mevcutta kullandığınız Dell Wireless 1705 ise PCIe HMC (Half-PCIe) form faktörünü kullanıyor. AX200'ün OEM parça pazarından ise en çok M.2 2230 form faktörü tedarik edilebiliyor. Yani boyut olarak tamamen alakasızlar. Soket olarak ise yine alakasızlar.

PCIe form faktöründe sunulan ve AC WiFi destekleyen iki tane modül mevcut. Birisi AC 7260, diğeri ise AC 8260. AC 8260'ın direkt olarak PCIe formatında sürümü olmadığı için Bluetooth özelliği kırpık olarak ucuza bulunabiliyor. Bluetooth ihtiyacınız varsa AC 7260 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Bunun dışında bu form faktöründe daha güncel bir kart ne yazık ki bulamadım.

Dipnot: Birde bazı seri Dell dizüstülerde "Beyaz Liste" denen ek güvenlik katmanı mevcut. Eğer sizin serinizde varsa, birde modlanmış BIOS yüklemeniz gerekebilir. Ben şahsi deneyimimde beyaz liste ile karşılaşmadım ve AC 8260'ı sorunsuzca çalıştırdım ama bu kesinlikle karşılaşmayacaksınız manasına gelmez. Dikkati elden bırakmayın ve araştırın. 👍

Hayır, AX200 yalnızca M.2 2230 ve M.2 1216 form faktörlerinde sunuluyor. Sizin mevcutta kullandığınız Dell Wireless 1705 ise PCI-e HMC (Half-PCI-e) form faktörünü kullanıyor. AX200'ün OEM parça pazarından ise en çok M.2 2230 form faktörü tedarik edilebiliyor. Yani boyut olarak tamamen alakasızlar. Soket olarak ise yine alakasızlar.

PCI-e form faktöründe sunulan ve AC Wi-Fi destekleyen iki tane modül mevcut. Birisi AC 7260, diğeri ise AC 8260. AC 8260'ın direkt olarak PCI-e formatında sürümü olmadığı için Bluetooth özelliği kırpık olarak ucuza bulunabiliyor. Bluetooth ihtiyacınız varsa AC 7260 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Bunun dışında bu form faktöründe daha güncel bir kart ne yazık ki bulamadım.

Dipnot: Bir de bazı seri Dell dizüstülerde "Beyaz Liste" denen ek güvenlik katmanı mevcut. Eğer sizin serinizde varsa, bir de modlanmış BIOS yüklemeniz gerekebilir. Ben şahsi deneyimimde beyaz liste ile karşılaşmadım ve AC 8260'ı sorunsuzca çalıştırdım ama bu kesinlikle karşılaşmayacaksınız manasına gelmez. Dikkati elden bırakmayın ve araştırın. 👍

Merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim iş yoğunluğum olduğu için biraz geç cevap verdim BIOS beyaz listeye nereden ulaşabilirim?

Merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim. İş yoğunluğum olduğu için biraz geç cevap verdim. BIOS beyaz listeye nereden ulaşabilirim?

Dell bilgisayarınızın modelini Google üzerinde aratırken sonuna "whitelist" kelimesini ekleyin. Çıkan sonuçlardaki linkleri inceleyin ve beyaz liste olup olmadığına kanaat getirin. Eğer varsa BIOS-mods gibi forumlar üzerinden kilidi kaldırılmış BIOS dosyası aratın. Ama tahminim beyaz liste çıkmayacağı yönünde olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı