Intel Xeon x3440 Aliexpress'den Alınır mı?

sakicelikten

Hectopat
Beyler geçen bir konu açmıştım ve bu konu sistem toplamayla alakalıydı. Ve bu konuya birisi böyle cevap verdi. "Öncelikle güç kaynağını 200 TL'ye kaliteli bir HighPower ya da FSP tarzı kaliteli 500W 80+ ile değiştiriyorsun. Sonrasında ise Aliexpress üzerinden 65 TL'ye X3440 alıyorsun. 1300 TL'den kaldı 1035 TL. Öncelikle 2GB tek modül RAM'ini elden çıkarıp onu diğer 4GB olan RAM'inin aynı modelinden 4GB daha alıyorsun tahmini 150 TL. Kalan paraya da GTX 1050 alıp her oyunda akıyorsun." Benim anlamadığım ise şu: x3440 performansı iyi olmasına rağmen neden 20 dolar ve Aliexpress'e güvenip bu işlemciyi 20 dolar vererek almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı bir soru Youtube'da bir adam aynısını Xeon e5450 ile 80 TL gibi bir parayla yapıyordu ve 1050 takıyordu. Sonuçta sunucu işlemcisi olduğu için olabilir de. Ama sunucu işlemcisi olduğu için oyunda performans vermeyebilir de

Türkiye'de de o işlemci ilgili anakartlara uyacak şekilde modlanmış olarak satılıyor ve bunların çok büyük bir kısmı da ali amcadan alınıyor. İşlemci bu haliyle i5 eski nesillere denk bir performans sunabiliyor. Ucuz olmasının sebebi ise işlemcinin yeni bir işlemci olmaması. Daha da önemli sebebi, 2. el piyasasının pahalı olduğu tek ülkenin biz olmamız. 775 pin anakartlara uyum sağlayacak şekilde modluyorlar ve son derece performanslı çalışıyor. Oyun performansı da çok iyi. O işlemciye sahip bir workstation kullandım birkaç ay. En son çıkan oyunları ultra oynamak, 1050 ti den daha üst bir ekran kartına geçmek niyetiniz yoksa bu işlemci ekmek yediriyor. Yakın zamanda elimde bulunan 775 anakarta ben de böyle bir yedek sistem kurmayı hedefliyorum.

Farklı bir örnek vermek isterim. 2014 yılında Bir arkadaşım İngiltere'den 2013 ilk çeyrek mac aldı. Buraya getirdi ve hiç zorlanmadan aldığının 2 katı fiyata 1 haftada sattı.

Türkiye'de de o işlemci ilgili anakartlara uyacak şekilde modlanmış olarak satılıyor ve bunların çok büyük bir kısmı da ali amcadan alınıyor. İşlemci bu haliyle i5 eski nesillere denk bir performans sunabiliyor. Ucuz olmasının sebebi ise işlemcinin yeni bir işlemci olmaması. Daha da önemli sebebi, 2. el piyasasının pahalı olduğu tek ülkenin biz olmamız. 775 pin anakartlara uyum sağlayacak şekilde modluyorlar ve son derece performanslı çalışıyor. Oyun performansı da çok iyi. O işlemciye sahip bir workstation kullandım birkaç ay. En son çıkan oyunları ultra oynamak, 1050 ti den daha üst bir ekran kartına geçmek niyetiniz yoksa bu işlemci ekmek yediriyor. Yakın zamanda elimde bulunan 775 anakarta ben de böyle bir yedek sistem kurmayı hedefliyorum.

Farklı bir örnek vermek isterim. 2014 yılında Bir arkadaşım İngiltere'den 2013 ilk çeyrek mac aldı. Buraya getirdi ve hiç zorlanmadan aldığının 2 katı fiyata 1 haftada sattı.
Gtx 1050 775 pin mi
Çin'den Xenon alıp da 3440 alınmaz, almışken 5440 veya üzeri alın ki beklediğinize değsin.
5440 gtx 1050 ile uyum sağlarmı
Şimdi ben o arkadaşın dedigi sistemi toplarsam cok iyi calisir mi
Yanlız bu onerdigin daha iyi değil mi fiyati daha ucuza buldum Online Shop INTEL XEON E5440 Processor 2.83GHz 12MB 1333MHz Quad Core Server lga771 CPU | Aliexpress Mobile 😂😂

Son düzenleme:
Gtx 1050 775 pin mi

5440 gtx 1050 ile uyum sağlarmı
Şimdi ben o arkadaşın dedigi sistemi toplarsam cok iyi calisir mi
Yanlız bu onerdigin daha iyi değil mi fiyati daha ucuza buldum Online Shop INTEL XEON E5440 Processor 2.83GHz 12MB 1333MHz Quad Core Server lga771 CPU | Aliexpress Mobile 😂😂
Xeon E5450 en fazla GTX 750 Tİ' ye kadar ekran kartı destekler sonrasındaki ekran kartlarında darboğaz olur.
Tabiki Xeon X3440 E5450' ye göre daha performanslı ama GTX 1050' yi besleyemeyeceğini düşünüyorum.

Bu arada sanırım bu videoda adam program ile çekim yaptığı için fps düşmüş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı