Intel Xeon X3440 işlemciye anakart ve RAM önerisi

ASUS P7P55D PRO
Uyumlu 4*4 1600MHz RAM kiti

NOT: Size önerim toplamayın. Ben RX570 ile kombinledim ancak bazı oyunlarda sorunlar yaşayabiliyorum. İşlemciyi delidleyip 4GHz stabil yapsam da PubG ve BF1 gibi CPU düşmanı oyunlarda yer yer sivrisinek gibi can sıkabilecek durumlara sebep olabiliyor. Çok takmam derseniz sorun yok. Bunun yerine 1600AF'li bir sistem dizerseniz hem ruh hastası güçte bir giriş seviye setup olur hem de 5600XT/2060 seviyesine kadar kartları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yetmediği durumda OC yapılır ve yıllarca götürür.

ASUS P7P55D PRO.
Uyumlu 4*4 1600MHz RAM kiti.

Not: Size önerim toplamayın. Ben RX570 ile kombinledim ancak bazı oyunlarda sorunlar yaşayabiliyorum. İşlemciyi delidleyip 4GHz stabil yapsam da PUBG ve BF1 gibi CPU düşmanı oyunlarda yer yer sivrisinek gibi can sıkabilecek durumlara sebep olabiliyor. Çok takmam derseniz sorun yok. Bunun yerine 1600 AF'li bir sistem dizerseniz hem ruh hastası güçte bir giriş seviye setup olur hem de 5600XT/2060 seviyesine kadar kartları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yetmediği durumda OC yapılır ve yıllarca götürür.

O anakartı nereden temin edebilirim?

O anakartı nereden temin edebilirim?
Sıkıntı orada zaten :) Sistemler eski ve genellikle bazı sorunları olabiliyor çünkü tüm anakartlar 2.el. Benim gibi şanslı iseniz kusursuz temizlikte anakart bulabilirsiniz ama benim mesela anakartım aman aman iyi değil ancak 4GHz için yetiyor yani. Bence 2.el 1600AF sistemi geçtim, 1300X'li falan bir sistem bile dizseniz X3440'tan daha iyi olur. Hatta R3 1200'lü bir sistem bile olur B350'li falan.

Sıkıntı orada zaten :) Sistemler eski ve genellikle bazı sorunları olabiliyor çünkü tüm anakartlar 2.el. Benim gibi şanslı iseniz kusursuz temizlikte anakart bulabilirsiniz ama benim mesela anakartım aman aman iyi değil ancak 4GHz için yetiyor yani. Bence 2.el 1600AF sistemi geçtim, 1300X'li falan bir sistem bile dizseniz X3440'tan daha iyi olur. Hatta R3 1200'lü bir sistem bile olur B350'li falan.
Bu ana kart uyumlu mu peki?

Bu ana kart uyumlu mu peki?
Hocam, muhtemelen uyumludur ancak bu anakarta 372TL verirseniz ileride durumu anlayınca rüyalarınıza kabus olur o anınız. Ayrıca OC yapabileceğinizi de düşünmüyorum bu anakart ile. Tabi amacınız RX460 gibi bir ekran kartı ile 720P civarında oyun deneyimi ise ayrı konu. Yukarıda dediklerimi dikkate almanızı öneririm. 2.el olarak R3 1200 - anakart - 8GB RAM olarak aşağı yukarı 600-650 TL'e X3440'tan çok daha mantıklı bir setup dizebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı