Intel Xeon X5460 alınır mı?

muratyaga

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda elimde ki sistem.
Anakartım Pegatron IPX41-D3.
(Işlemci şuanki) Intel Pentium(r) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHz 3.33GHz.
DDR3 RAM var 2 GB (pek gerekli degil ama yazayım dedim)
64 Bit işletim sistemi ( bu da pek gerekli degil)
(Ekrtan kartı) NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
Almak istedigim işlemci.
Intel Xeon X5460 PROcessor 3.16GHz 12MB 1333MHz CPU works on LGA 775 motherboard
Link ise.
US $19.99 |Intel Xeon X5460 Processor 3.16GHz 12MB 1333MHz cpu works on LGA 775 motherboard|x5460 processor|intel xeon x5460intel xeon - AliExpress buradan alacağım ama sizin önerdiginiz bir işlemci varsa 200 TL'yi geçmeyen onu alırım belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon X5460, en iyi LGA775 işlemcilerinden biri. Yanına güzel bir soğutucu almayı unutmayın çünkü X serisi Xeon işlemciler overclock işlemine yatkınlardır fakat ısınırlar. Isınma istemiyorum diyorsanız Xeon E5450 işlemciye bakabilirsiniz. X5460 ile aralarında çok çok az performans kaybı var ama aynı şekilde daha az ısınır.

E5462 alabilirsiniz. Aliexpress'den 40 TL'ye aldım ben 20 gün önce. Güç tüketimi çok daha az X5460'a göre.

Soğutması daha kolay olur, daha az enerji harcar ve 100 TL daha ucuz. Aralarında da pek fark yoktur gibi geliyor bana performans konusunda.

Xeon E5450,Xeon X3440 ve Xeon X3470 kullanmış biri olarak söylemeliyim ki, elinizden geldiğince bu tür sistemlerden uzak durun. Çünkü OC yapması ayrı bir dert, soğutması ayrı bir dert, stabilliği yakalamak ayrı bir dert. Ama şu anda sadece bir işlemci yükseltmesine ihtiyacınız varsa ve diğer tüm parçalar aynı ise, o işlemciden kesinlikle Xeon E5450/X5460'ye geçmenizi öneririm.

Anakartınız X serisini besleyebilecek kapasitede değil. E5450 sürümüne bakmanızda fayda var. Arkadaşın dediği gibi sogutma yönünden extra bir fan kullanmayacaksanız modlu BİOS varken de ısı sorunu yaşamanız muhtemel.

E5462 alabilirsiniz. Aliexpress'den 40 TL'ye aldım ben 20 gün önce. Güç tüketimi çok daha az X5460'a göre.

Soğutması daha kolay olur, daha az enerji harcar ve 100 TL daha ucuz. Aralarında da pek fark yoktur gibi geliyor bana performans konusunda.

O zaman ondan almamını öneriyorsun peki ona bakarım.
Anakartınız X serisini besleyebilecek kapasitede değil. E5450 sürümüne bakmanızda fayda var. Arkadaşın dediği gibi sogutma yönünden extra bir fan kullanmayacaksanız modlu BIOS varken de ısınma sorunu yaşamanız muhtemel.

E5462 alsam olur mu sence.

Bu arada aldıgın yerin linkini atabilir misin bulamadımda.

Xeon E5450,Xeon X3440 ve Xeon X3470 kullanmış biri olarak söylemeliyim ki, elinizden geldiğince bu tür sistemlerden uzak durun. Çünkü OC yapması ayrı bir dert, soğutması ayrı bir dert, stabilliği yakalamak ayrı bir dert. Ama şu anda sadece bir işlemci yükseltmesine ihtiyacınız varsa ve diğer tüm parçalar aynı ise, o işlemciden kesinlikle Xeon E5450/X5460'ye geçmenizi öneririm.
Kesinlikle bu arkadaşa kulak ver. Benden demesi.

Bu arada link atarsanız sevinirim söylediginiz işlemcinin uygun fiyatlı olması lazım bu arada 200 TL geçmese iyi olur.

Geri
Yukarı