Intel Xeon X5460 aşırı ısınıyor

Bu attığınız aliexpressdeki fanı alsam ve ileride başka bir sistem toplasam işime yarar mı ?
İşlemci eşik sıcaklığa ulaştığında zarar görmemek için kapatacaktır sistemi. Malesef bu kaçınılmaz bir durum. Kule tipi iyi soğutma sağlayan uygun fiyatlı soğutucular Hepsiburada'da mevcut. Aliexpress'ten 1 ay beklemek yerine tercih edilebilir.

Dark Freezer X90 Intel 775/1156/1155/1150/1151 Fiyatı

Xigmatek Xigmatek Tyr Sd964B İntel/Amd Cpu Fan Fiyatı
Aynı şekilde bu fanları alsam ileride başka bir sistem toplasam işime yarar mı ?

Uyumlu soketler yazılı. O soketlerde işlemci aldığınız sürece kullanabilirsiniz her sistemde.

Soket açısından uyumlu aldığımı varsayarsak, ısı konusunda bir problem olur mu ilerde? Mesela Dark Freezer olan modeli alsam, 1 yıl sonra Intel i7 işlemci alıp bu fanı o işlemcide kullansam, ısı konusunda bir sıkıntı olur mu? Yeterli gelir mi yeni teknoloji işlemciler için? Çünkü PSU ve fanı ilerde de işime yarayabilecek şekilde almak istiyorum. Tekrar değiştirmek istemiyorum yeni sistem topladığımda. Teşekkürler bu arada cevabınız ve önerileriniz için.

@terileptil, aynı işlemci bende de var. Bu işlemciyle birlikte Dark Freezer X90 kullanıyorum ve sıcaklık değerleri gayet başarılı, öneririm.

Konu sahibine de aynı şekilde Dark Freezer X90 almasını öneriyorum.

@terileptil, aynı işlemci bende de var. Bu işlemciyle birlikte Dark Freezer X90 kullanıyorum ve sıcaklık değerleri gayet başarılı, öneririm.

Konu sahibine de aynı şekilde Dark Freezer X90 almasını öneriyorum.

Tam o işlemcinin X94 modelini inceliyordum. Görünüş olarak da çok hoşuma gitti. Rpm değerleri 2000 rpm yazıyor. Çift fanlı bir soğutucu. Bu 2000 rpm tek fanın değeri değil mi? Çift fan toplam 4000 rpm hızında dönüyordur yani? Çift fanlı almam performans açısından fark yaratır değil mi?

Soket açısından uyumlu aldığımı varsayarsak, ısı konusunda bir problem olur mu ilerde? Mesela Dark Freezer olan modeli alsam, 1 yıl sonra Intel i7 işlemci alıp bu fanı o işlemcide kullansam, ısı konusunda bir sıkıntı olur mu? Yeterli gelir mi yeni teknoloji işlemciler için? Çünkü PSU ve fanı ilerde de işime yarayabilecek şekilde almak istiyorum. Tekrar değiştirmek istemiyorum yeni sistem topladığımda. Teşekkürler bu arada cevabınız ve önerileriniz için.
Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Rahat bir şekilde kullanırsınız. Alacak olduğunuz i7 için söylersek OC yapmazsanız elinizdeki işlemciye göre daha çok daha iyi soğutma sağlar.

Tam o işlemcinin X94 modelini inceliyordum. Görünüş olarak da çok hoşuma gitti. Rpm değerleri 2000 rpm yazıyor. Çift fanlı bir soğutucu. Bu 2000 rpm tek fanın değeri değil mi? Çift fan toplam 4000 rpm hızında dönüyordur yani? Çift fanlı almam performans açısından fark yaratır değil mi?

Çift fanlı olması, ekstradan soğutma olarak yansır size.

Son düzenleme:
Çift fanlı olması, ekstradan soğutma olarak yansır size.

Anladım, teşekkürler.

Tek sorun kaplayacağı yer. RAM'lerin üzerini kapatırsa eğer RAM söküp takmak için soğutucuyu sökmeniz gerekir.

O sorun değil ya. Ramleri tamamen engellemesin yeter. Yani 4 slot var ve tüm Ramleri şu anki gibi kullanabilsem yeter. O yönden bir zararı olmaz heralde. Kullanımımı engellemek açısından. Söktüğüm zaman soğutucuyu da sökerim sıkıntı değil o.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı