Intel’den Agresif Hareket: “AMD, Ryzen 7000 Serisi ile İnsanları Kandırıyor”

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel'den Agresif Hareket, AMD Ryzen İşlemcileri Yılan Yağı Kampanyasına Benzetti

Intel, Ryzen 7000 serisindeki AMD Zen2 mimarisini yılan yağına benzetiyor. Agresif bir Intel kampanyası AMD Ryzen markasını hedef alıyor. Intel, müşterileri en son CPU teknolojilerinin ardındaki gerçekleri hakkında bilgilendirmek için tasarlanmış bir başucu kitabı diye nitelendirdiği “Temel Gerçekler” başlıklı bir slayt gösterisi yayınladı. Sunumda son çıkan AMD serisinin aslında eski mimarileri içerebileceği söyleniyor. Intel’in bu […]

Devamı: Intel’den Agresif Hareket: “AMD, Ryzen 7000 Serisi ile İnsanları Kandırıyor”
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Kullanıcı için fark ne?

Hayatımda ilk defa AMD işlemci tercih ettim, nedeni de basit. Bir tarafta inanılmaz miktarlarda enerji tüketip sağlıksız sıcaklıklara çıkan bir işlemci var, diğer tarafta oyunlarda benzer performansta daha az güç tüketip daha az ısınan bir işlemci var. Kullanıcı olarak mimariden, üretim teknolojisinden falan çok anlamam. Daha doğrusu okuduğum bölümden dolayı biraz anlarım ama bilgilerim mezun olduğum 2015 yılından kalma o yüzden ahkam kesemem. Müşteri olarak hangi ürün benim ihtiyacımı daha makul şekilde karşılayacaksa onu tercih edip geçtim.

Rekabet iyidir, bunlar birbirlerini yesinler ki her yeni nesilde daha iyi şeyler görme şansımız yükselsin. Yoksa 2000'lerin başındaki Intel'in kafasına kalsak, rakibi olmasa biz hâlâ 32 bit işlemciler kullanıyor bile olabilirdik. :D

Son düzenleme:
Teknoloji eski olsun ya da olmasın. Sonuçta daha az enerji ile daha çok performans veriyor.

Intel haklı. 2 gündür laptop bakıyorum bir tanıdığıma. Teknolojiyi takip eden biri olmama rağmen AMD'nin tablosunu açıp kontrol etme gereksinimi duyuyorum bazen. Her nesilde çorba gibi adlandırma yapıyorlar.

Geri
Yukarı