Intel'den AMD işlemciye geçmek

Hocam keşke anakartı B550 serisini tercih etseydiniz; aldığınız B450 serisine oranla hem mosfetlerde hem de çipsette bariz farklar vardır. Yine de sıkıntı olmaz.
Tomahawk MAX Hepsiburada'da 750 TL şu an. Bu fiyata MOSFET olarak daha iyi bi' B550 atsana.

Hocam keşke anakartı B550 serisini tercih etseydiniz; aldığınız B450 serisine oranla hem mosfetlerde hem de çipsette bariz farklar vardır. Yine de sıkıntı olmaz.
Özellikle de render işi ile meşgul olduğunuzu yazmışsınız. Ryzen 7 3700X iyi bir işlemci, sizi üzmez. Çoklu çekirdek performansı gayet başarılıdır. İyi soğutmanız lazım. ☺️
Yani onu da düşündüm ama bütçeyi arttırmamak adına b450 üst seviye aldım. B550 olsaydı s2H olacaktı ve tomahawk daha iyi gibi geldi bana. 3-4 sene boyunce PCI 4.0 veya 5100 MHz gibi hızlara zaten geçmem sanırım. Ki b550 almışken o hızlara çıkmak için alacağım bileşenleri de ekleyince fiyat uçuyordu.

Yanlış hatırlamıyorsam 400 serisi anakartlara Ryzen 3000 serisi işlemci takmak için bios update yapmak lazım. Birçok anakart da işlemci takılmadan bios update yapılamıyor.
Eğer gelen anakarta Ryzen 3000 destekleyen bios yüklenmemişse ve anakartınız işlemcisiz bios update desteklemiyorsa 1. veya 2. nesil Ryzen işlemci takıp bios update yaptıktan sonra 3. nesil Ryzen işlemci destekleyecek.
Tomahawk Max serisi 3. nesil islemciler için hazır geliyormuş diye söyledi bazı arkadaşlar. Güncellenmiş versiyonu yani. Öyle öğrendim. Yoksa bence 1 veya 2. nesil amd işlemci yoktu.

Tomahawk. ❤ Totalde F/P olarak güzel parçalar seçilmiş, tekrar hayırlı olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı