Intel'den AMD işlemciye geçmek

Aynen aynen ikiye katlıyor.
Hatta ne ikisi ya nereden baksan 4'e 5'e katlar bak videoya çok guzel katladı sanki origami yapıyor.
Oyunda verdiği FPS'ye bakarak mı işlemcinin gücüne karar veriyorsun? Yazık kafana. Videoya bakarsan (ilk 10 saniyeye baktım sadece) i9 gücünün %60'ını kullanırken Ryzen 9 %40'ını kullanıyor.

Ryzen 5950X de i9 10900K da %100 kullanılsa asıl farkı görürsün sen.

Render ve iş kısmında AMD domine ediyor hocam ben de Intel'e sempati duyan biri olarak söylüyorum.

Oyunda verdiği FPS'ye bakarak mı işlemcinin gücüne karar veriyorsun? Yazık kafana. Videoya bakarsan (ilk 10 saniyeye baktım sadece) i9 gücünün %60'ını kullanırken Ryzen 9 %40'ını kullanıyor.

Ryzen 5950X de i9 10900K da %100 kullanılsa asıl farkı görürsün sen.

Ya ohooo arada 1000 TL'den fazla fark var zengin değilsen Intel almak daha mantıklı aradaki fiyat farkına değecek bir performans farkı yok.
Render ve iş kısmında AMD domine ediyor hocam ben de Intel'e sempati duyan biri olarak söylüyorum.

Attığım iki işlemci arasında 1000 TL'den fazla fark var bu farkı vermektense Intel almak daha mantıklı.
Hocam siz 5900X ile 10900K ikilisini ortaya attınız ben sadece olaya oyun yönünden bakmayın arkadaşın amacı render dedim.
Anladım. Fakat fiyat farkı çok fazla değil mi sizce de ?

Ya ohooo arada 1000 TL'den fazla fark var zengin değilsen Intel almak daha mantıklı aradaki fiyat farkına değecek bir performans farkı yok.

Attığım iki işlemci arasında 1000 TL'den fazla fark var bu farkı vermektense Intel almak daha mantıklı.

Anladım. Fakat fiyat farkı çok fazla değil mi sizce de ?
F/P olarak ben de Intel diyorum. En basitinden 10400F R5 3600'den başlıyor fiyat farkı. Çok param varsa ben de tercih ederim Ryzen serisini tabii.

F/P olarak ben de Intel diyorum. En basitinden 10400F R5 3600'den başlıyor fiyat farkı. Çok param varsa ben de tercih ederim Ryzen serisini tabii.

Şimdi render farklarına baktım 10 dakika falan Ryzen daha iyi ama çok zengin değilsen 10 dakika fark için 1000 TL'den fark verilmez ya zengin olsam ben de Ryzen alırım.

14 yıldır Intel kullanıcısıyım. İlk defa AMD sistem topluyor olacağım. Heyecanlıyım.
Sizce memnun kalır mıyım? En eski i7 2600 işlemcim bile bana hiç sorun çıkarmadı ve yarı yolda bırakmadı mesela.
Endişe yok da değil içimde, acaba böyle memnun kalır mıyım konusunda.
yani eğer oyun amaçlı olarak işlemci kesinlikle intel derim ama çizim vs gibi çok çekirdekli şeylere tekabül edeceksiniz kesinlikle amd tavsiye ederim

Şimdi render farklarına baktım 10 dakika falan Ryzen daha iyi ama çok zengin değilsen 10 dakika fark için 1000 TL'den fark verilmez ya zengin olsam ben de Ryzen alırım.
O 10 dakika fark saatlere çıkar yaptığın işe göre. Saatler de birike birike aylar bile olur. Ekmeğini bu işten kazanan biri için o 10 dakika çok önemli. Fikrin olmadığı konularda böyle o değmez, bu etmez diye sallamayı bırak. Oyun için 1000 TL fark etmez, bu konuda haklısın.

Geri
Yukarı