Intel'den AMD'ye geçilir mi?

3 yıldır bu işlemciyi kullanıyorum. Piyasaya hakim değilim artık yetmiyor ve bunu hissediyorum. Kendi işlemcimi satıp üstüne 1500 eklemekten bahsediyorum bu arada. Bahsettiğiniz işlemci nedir? Bu arada AMD ısınır. Savunmanın manası yok. Son dönemde ne yaptılar onu bilmiyorum. Ama 3. nesilden hatırladığım kadarıyla maşallahı vardı.
3. nesilde falan da ısındığı yok, kimin uydurması? Ayrıca dediğim gibi AMD ısınır kadar genel ve saçma bir cümle olamaz. Intel'in de 11900K gibi bir faciası var, tek işlemci ısınıyor diye tüm markaya çamur atılmaz.
Isınan işlemcisi yok demiyorum zaten. Kaldı ki termal olarak problemli işlemcileri önermiyoruz burada.

Ne kadara satacağına göre değişir, bütçen ekleme yapsan bile az. Fahiş fiyata satabilirim dersen anakart + işlemci + RAM satarak direkt 7500F ile AM5'e geçebilirsiniz. Olmadı B450M K + 5600 alın. AM5 alırım derseniz bütçenize göre bir şeyler öneririz.

İ7 10700 ve r5 5600 farkı var mıdır? Büyük ihtimalle ikisi arasından karar verebilirim
LGA1200'e yatırım yapma. AM4 soketinde bile 5600 üstü alınabilecek işlemci neredeyse yok, 2. elde anca.

Hocam ısındığı konusun da hem fikiriz. Neyi savunuyorlar anlamıyorum. Zaten uç kısmalarda olmadığı için zarar görmez ki görse almayı düşünmem. R5 5600 farkı hissettirir mi?
Intel den bir haberim ama 5 5600 gayet güçlü bir işlemci. Bu arada ekran kartına göre de fark ediyor işlemcinin ısısı.

Hazır da anakart varken i7 daha cazip geliyor. İleride ikisini satar soket değişirim o sorun değil. Ama i7 10700 daha mı iyi
Oyundan oyuna değişiyor ama genel olarak 5600 biraz daha iyi kalır, ayrıca ileride o soketi elinden çıkarman zor olur.

Geri
Yukarı