i5 13500'den AMD'ye geçilir mi?

Lazoğlu61

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şu anda i5 13500 işlemci kullanıyorum. Daha önceden 10400F işlemci kullanıyordum. Bugün bir sebepten ötürü e-Core denilen çekirdekleri kapattım ve FPS olarak hiçbir değişiklik olmadığını fark ettim. Ekran kartı olarak 4070 kullanıyorum. Sizce AMD platformuna geçiş yapsam bir faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar şu anda i5 13500 işlemci kullanıyorum. Daha önceden 10400F işlemci kullanıyordum. Bugün bir sebepten ötürü e-Core denilen çekirdekleri kapattım ve FPS olarak hiçbir değişiklik olmadığını fark ettim. Ekran kartı olarak 4070 kullanıyorum. Sizce AMD platformuna geçiş yapsam bir faydası olur mu?

Gecmeyin hocam e-Core'yi acik tutun.

Hocam 1 FPS bile fark etmedi. Kendimi dolandırılmış gibi hissettim.

14 çekirdek diye aldım 10400F'den bir farkı yok sanki.

Ryzen 7700 ve üstüne geçmediğin sürece önermem. Pek faydası olmayacak. E-Core'ları açık tutun.
Ben de o işlemciye baktım biraz önce. Acaba geçsem çok farkı olacak mı?

Hocam 1 FPS bile fark etmedi. Kendimi dolandırılmış gibi hissettim.

14 çekirdek diye aldım 10400F'den bir farkı yok sanki.

Ben de o işlemciye baktım biraz önce. Acaba geçsem çok farkı olacak mı?
Gerek yok. 20 thread sizin işlemciniz. Ekran kartını yükseltmeniz lazım.

Gecmeyin hocam e-Core'yi acik tutun.
Hocam e-Core bazen fayda etmiyor bazen FPS düşüruyor

Ayrıca hangi işlemciye geçeceğine bağlı

Yeni konular

Geri
Yukarı