Intel'den AMD'ye geçilir mi?

3. nesilde falan da ısındığı yok, kimin uydurması? Ayrıca dediğim gibi AMD ısınır kadar genel ve saçma bir cümle olamaz. Intel'in de 11900K gibi bir faciası var, tek işlemci ısınıyor diye tüm markaya çamur atılmaz.
Isınan işlemcisi yok demiyorum zaten. Kaldı ki termal olarak problemli işlemcileri önermiyoruz burada.

Ne kadara satacağına göre değişir, bütçen ekleme yapsan bile az. Fahiş fiyata satabilirim dersen anakart + işlemci + RAM satarak direkt 7500F ile AM5'e geçebilirsiniz. Olmadı B450M K + 5600 alın. AM5 alırım derseniz bütçenize göre bir şeyler öneririz.

AMD kullanıyorum, işlemci ve ekran kartı ikisi de AMD ve islemcisi ısınıyor ya da AMD Intel'e göre daha sıcak. Bunun başlı sebebi AMD'nin ürettiği işlemci daha güçlü olması. Ama en azından ekran kartları eskisi kadar ısınmıyor bu bir gerçek.

AMD kullanıyorum, işlemci ve ekran kartı ikisi de AMD ve islemcisi ısınıyor ya da AMD Intel'e göre daha sıcak. Bunun başlı sebebi AMD'nin ürettiği işlemci daha güçlü olması. Ama en azından ekran kartları eskisi kadar ısınmıyor bu bir gerçek.
Güçle direkt alakası yok daha güçlü bir işlemci daha serin çalışabilir. Isınan AMD nesilleri FX serisinde kaldı, son bilmem kaç senedir termal problemli bir nesil yok.

Ekran kartım da amd zaten. Amd karşıtlığım yok yanlış anlaşılmasın 😀
Acı gerçek ikisi de amd olunca intel e göre 2 kat daha çok ısınıyor. 20 derece fark ediyor oyunda. Benim için sorun yok ama soğutucu almadan önce beni korkutmuştu oyunda 80 dereceyi görünce.
Güçle direkt alakası yok daha güçlü bir işlemci daha serin çalışabilir. Isınan AMD nesilleri FX serisinde kaldı, son bilmem kaç senedir termal problemli bir nesil yok.
Birisi 60 (amd) birisi 40 derece (intel) ise oyunda, 60 derece olan ısınıyordur. Soğutucu olmadan amd 80-85 dereceleri görüyor.
İmza da ki sistemi kullanıyorum bu arada, işlemci r5 5600 ekran kartı rx 6700 xt. ekran kartı daha az ısınıyor nvdia ya göre ama işte ama işlemci intel olunca amd ekran kartının da ısısı düşüyor.

@Zatoichi Hala direkt bir işlemci göstermemeniz komik. Biraz daha sallayın, belki tutar.

@Zatoichi Hala direkt bir işlemci göstermemeniz komik. Biraz daha sallayın, belki tutar.
R5 5600 kullanıyorum diyorum, imzada yazıyor. :D :D intel ile amd arasındaki fark iphone ile samsung arasındaki fark gibi. Kaliteden ve güçten bağımsız amd işlemci ısınıyor. Üstelik işlemci amd olunca ekran kartı da ısınıyor.

Çektiği watt ve güç ile alakalı bence ama ısınıyor. Ghz farkı da olabilir.

İşlemci intel kartlar Amd ve Nvidia karşılaştırması
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşlemci Amd ve Amd ile Nvidia ekran kartı karşılaştırması. Amd nin işlemci 7800X3D.
Ve Amd işlemcisi daha sıcak, intel işlemcide amd ekran kartı da daha az ısınıyor.

Son düzenleme:
@Zatoichi Kartların modeli farklı çünkü. Videoların ikisinde de işlemci sıcaklığı görünmüyor bile.

Geri
Yukarı