İnternet 12 Mbps ve çok yavaş

Ardpow

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx6600 - İ312100F - 16 Gb Ram
Merhaba arkadaşlar, internetim bu aralar çok yavaş. Ayrıca oyunlarda çok yüksek pingim oluyor. Mobil cihazımda da videolar zor açılıyor.
Birçok kez reset attım düzeltemedim. Modemdeki ışıklar sabit yanıyor bilgisayarda kablolu bağlantı kullanıyorum. Yıllardır sıkıntı çıkartmayan internet ilk defa bu kadar kötü durumda. İnternet testimi aşağıya bırakıyorum.

dc ping.png

unknown.png

Merhaba arkadaşlar, internetim bu aralar çok yavaş. Ayrıca oyunlarda çok yüksek pingim oluyor. Mobil cihazımda da videolar zor açılıyor.
Birçok kez reset attım düzeltemedim. Modemdeki ışıklar sabit yanıyor bilgisayarda kablolu bağlantı kullanıyorum. Yıllardır sıkıntı çıkartmayan internet ilk defa bu kadar kötü durumda. İnternet testimi aşağıya bırakıyorum.

Eki Görüntüle 1275804

Eki Görüntüle 1275805

Müşteri hizmetlerini aramayı düşündün mü hiç? Alt yapında sorun vardır belki.

Hocam Upload hızınız yerlerde. Bu yüzden olma ihtimali var. Sonuçta sesi karşıya iletiyorsunuz, yani Upload kullanıyorsunuz.

Müşteri hizmetlerini aramayı düşündün mü hiç? Alt yapında sorun vardır belki.

Şu an aramadım ama arayacağım aramadan önce buraya sorayım dedim hocam, Türk Telekom'un sitesinde bir arıza gözükmüyor altyapıda sorun olduğunu sanmıyorum.

Hocam Upload hızınız yerlerde. Bu yüzden olma ihtimali var. Sonuçta sesi karşıya iletiyorsunuz, yani Upload kullanıyorsunuz.

Evet hocam uploadı yükseltmem lazım ama nasıl yapabilirim bilmiyorum.

Şu an aramadım ama arayacağım aramadan önce buraya sorayım dedim hocam, Türk Telekom'un sitesinde bir arıza gözükmüyor altyapıda sorun olduğunu sanmıyorum.

Evet hocam uploadı yükseltmem lazım ama nasıl yapabilirim bilmiyorum.

Sitesinde arıza gözükmüyor diye bende de arıza olmayabilir diye düşünmeyin. Kablolarınız oksitlenmiştir. Veya hava şartlarından etkilenmiştir. Bu tür şeyler sonucu sitede yazmaz arıza kaydı bırakılır ekipler gelir bakar.

Evet hocam Upload'ı yükseltmem lazım ama nasıl yapabilirim bilmiyorum.
Sanırım Türk Telekom kullanıyorsunuz. Normalde paketinizde kaç Download ve kaç Upload belirtiliyor? Müşteri hizmetlerini arayarak yeterli miktarda Upload hızı verilmediğini belirtin, muhtemelen ilgilenirler.

Sitesinde arıza gözükmüyor diye bende de arıza olmayabilir diye düşünmeyin. Kablolarınız oksitlenmiştir. Veya hava şartlarından etkilenmiştir. Bu tür şeyler sonucu sitede yazmaz arıza kaydı bırakılır ekipler gelir bakar.

Kontrol edeceğim hocam teşekkür ederim.

Sanırım Türk Telekom kullanıyorsunuz. Normalde paketinizde kaç Download ve kaç Upload belirtiliyor? Müşteri hizmetlerini arayarak yeterli miktarda Upload hızı verilmediğini belirtin, muhtemelen ilgilenirler.

Evet Türk Telekom kullanıyorum hocam, şu anda paketimle ilgili bir bilgim yok ama büyük ihtimal paketimden düşük upload hızı alıyorum müşteri hizmetlerini birazdan arayacağım teşekkür ederim hocam.

Sanırım TT son zamanlarda ekstra portları geri çekti ve bu da hat zayıflamasına yol açtı ve sonucunda hız düşmeleri, ping vb. sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Forumda son zamanlarda gördüğüm başlıkları da düşününce mantıklı geliyor.

Eki Görüntüle 1275804

Eki Görüntüle 1275805

Fazla bilmiyorum ama modemin driverleri vardır belki onları kontrol etmeni öneririm hocam.

Geri
Yukarı