İnternet 2 saatte bir kesiliyor

Flexy da Shine

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. 2.5 ay önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım (ADSL'den VDSL'e). VDSL'e geçtiğim günden beri kesintisiz 48 saat bile internet kullanmadım. Artık bıktım. TurkNet'in ekibinden biri geldi kurulum yaptı tekrardan oldu dedi gitti. Tekrar kesildi tekrar geldi aynı kişi diğer gün bu sefer kendi modemini taktı kardeşim modemin sorunlu IP almıyor dedi. E tamam ZyXEL'e göndereyim dedim gönderdim modem geldi ve tekrar kesilmeye başladı ve kesildikten sonra asla gelmiyor ben kapatıp açana kadar modemi.

Sonra Millenicom'a geçtim iyi hoş güzel fakat yine kesilmeye başladı. Bu sefer yine kendi ekiplerinden olan aynı kişi geldi. Özel ekip olduğu için bu bölgeyle ilgilendiği için aynı kişi gelmiş. Neyse geldi ve tekrar kardeşim modeminde sorun var dedi. Ben yine de benim kendi aldığım CAT6 kablosunu ankastreye taktırdım. Ve yine kesildi. Modemi değişim talebiyle gönderdim sıfır modem geldi tekrar kurulumu yaptım kullanıcı adı şifreyle tekrar kesilmeye başladı. İnternet ışığı kırmızı oluyor bu arada. Artık sabrım kalmadı yalvarıyorum resmen firmalara. Altyapımı kontrol ettiler sorun yok dendi. Yok ankastrenizde sorun var dendi fakat gelen kişi yok dedi. Yok modem IP almıyor dendi daha 2 gün önce sıfır modemde de aynı sorun olmaya başladı. Portumda mı sorun var anlamadım edemedim. 2 aydır resmen çaresizim işlerim aksayıp gitti. Lütfen akıl verin.
Ve internetim gittiğinde hat değerim yerin dibine çekiliyor 8.6 - 8.7 olan download snr margin 0.1-0.3e çakılıyor. Ve milyonlarca FEC error alıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220114-002752_Chrome.jpg
    Screenshot_20220114-002752_Chrome.jpg
    53,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20220114-002817_Chrome.jpg
    Screenshot_20220114-002817_Chrome.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_20220114-002823_Chrome.jpg
    Screenshot_20220114-002823_Chrome.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 34
Hattınız maximum 65mbit destekliyor hocam. Paketiniz nedir?

Hattınızı port değişmeden bir de netspeed'e geçirin derim, millenicom biraz sorunlu firma.

Bence değiştirebilirseniz netspeed firmasına geçin. Ping, peer konusunda kendileri Turk Telekom'a anlaşmalı. Turk Telekom'da pingde güzel, omurgası sağlam.
Türk telekomdan şikayet ediyordum ama 10 yılda 10 kere falan kopmuştur o da ya altyapı çalışması oluyor ya da birkaç güne düzeltiyorlardı. Eğer çözülmezse netspeede geçeceğim. O da olmazsa ttnete geçerim. Zaten altyapı ttnetin. En azından kendi altyapılarıyla kendi ekipleri uğraşır sorunu çözerler. Ama başka fikirleri olan arkadaşlar da varsa ve paylaşırsa çok makbule geçer.

Türk Telekom'dan şikayet ediyordum ama 10 yılda 10 kere falan kopmuştur o da ya altyapı çalışması oluyor ya da birkaç güne düzeltiyorlardı. Eğer çözülmezse Netspeed'e geçeceğim. O da olmazsa TTNET'e geçerim. Zaten altyapı TTNET'in. En azından kendi altyapılarıyla kendi ekipleri uğraşır sorunu çözerler. Ama başka fikirleri olan arkadaşlar da varsa ve paylaşırsa çok makbule geçer.

Muhtemelen sorun Netspeed'te çözülür ve Netspeed'te memnun kalırsınız, altyapı zaten Türk Telekom'un, ping vs. sunucu da zaten Türk Telekom'un, kısaca Türk Telekom'dan hizmet aldığınızı ama parasını Netspeed'e ödediğinizi düşünün.

Muhtemelen sorun Netspeed'te çözülür ve Netspeed'te memnun kalırsınız, altyapı zaten Türk Telekom'un, ping vs. sunucu da zaten Türk Telekom'un, kısaca Türk Telekom'dan hizmet aldığınızı ama parasını Netspeed'e ödediğinizi düşünün.
Şu destek talebim bir sonuçlansın eğer yine saçmalarlarsa olduğu gibi netspeede koşacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı