İnternet 20-30 dakikada bir kopuyor

Revyy3

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Umarım gününüz iyi geçiyordur, benimki iyi geçmiyor :)

İnternet sağlayıcım Türk Telekom marka. Modemim salonda yer alıyor, masaüstü bilgisayarım 2 yan odada. Ruter kullanıyorum, markası Xiaomi Mi Wi-Fi router 4C sinyal aktarıcı güçlendirici. 20-30 dakikada bir internetim kesiliyor. Aklıma gelen her şeyi yaptım. Modemi resetledim olmadı, PC'yi formatladım olmadı. Çözüm bulamadım dostlar.

Not: Önceden routerdan kaynaklı olduğunu düşünüyordum, yeni router aldım sorun devam ediyor. Yaklaşık 5 aydır bu durumdayım.

Merhaba. Umarım gününüz iyi geçiyordur, benimki iyi geçmiyor :)

İnternet sağlayıcım Türk Telekom marka. Modemim salonda yer alıyor, masaüstü bilgisayarım 2 yan odada. Ruter kullanıyorum, markası Xiaomi Mi Wi-Fi router 4C sinyal aktarıcı güçlendirici. 20-30 dakikada bir internetim kesiliyor. Aklıma gelen her şeyi yaptım. Modemi resetledim olmadı, PC'yi formatladım olmadı. Çözüm bulamadım dostlar.

Not: Önceden routerdan kaynaklı olduğunu düşünüyordum, yeni router aldım sorun devam ediyor. Yaklaşık 5 aydır bu durumdayım.
Bende de oluyordu; ilk seferde müşteri hizmetleri çözemeyince şehrimdeki ana bayiye gittim, müdürü beni tanıdığından sorunumu hemen hallettiler (mağlum TR şartları bizi buna itiyor); ikincisinde ise sorun benden kaynaklıydıü kablolarım eskiydi (2005 senesinde ilk bağlattığım günden kalan telefon kablosunu kullanıyordum) ve bütün kablolarımı yenileyince sorun çözüldü.
Siz iyisi mi bir müşteri hizmetlerini arayın.

Sorun devam ediyor dostlar, müşteri hizmetlerinden bir sonuç alamadım. Her zamanki gibi boş yapıyorlar :/ Yeni modem almamda bir fayda olur mu acaba?

Hocam merhaba, büyük ihtimalle kablolarla ilgili bir sorununuz var bir de kullandığınız altyapının bayisine gitmenizi öneririm.
İyi sosyaller.

Sorunum devam ediyor dostlar. Sorunun kaynağının Aygıt yöneticisinde yaptığım bir ayardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. YouTube'dan bir sürü video izledim ancak çözüm bulamadım.
Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunum devam ediyor dostlar, herhangi bir çözüm bulamadım 5-6 aydır bu çileyi çekiyorum. İnternetim kesilip duruyor.

Eki Görüntüle 2129880

Bu ayarlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bütün ayarları denedim ancak bir çözüm bulamadım. Mi Router kullanıyorum, modemimin markası Türk Telekom.
1709303889007.png

Kablo ve Modemim gayet sağlam durumda, ancak sorunun internet hızımın 24 mbps olduğundan ortaya çıktığını düşünüyorum. Sorun bilgisayarımı formatladıktan sonra ortaya çıkmaya başlamıştı, yeniden formatladım sorun devam ediyor :/

Sorunum devam ediyor dostlar. Sorunun kaynağının Aygıt yöneticisinde yaptığım bir ayardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. YouTube'dan bir sürü video izledim ancak çözüm bulamadım.
Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunum devam ediyor dostlar, herhangi bir çözüm bulamadım 5-6 aydır bu çileyi çekiyorum. İnternetim kesilip duruyor.

Eki Görüntüle 2129880

Bu ayarlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bütün ayarları denedim ancak bir çözüm bulamadım. Mi Router kullanıyorum, modemimin markası Türk Telekom.
1709303889007.png

Kablo ve Modemim gayet sağlam durumda, ancak sorunun internet hızımın 24 mbps olduğundan ortaya çıktığını düşünüyorum. Sorun bilgisayarımı formatladıktan sonra ortaya çıkmaya başlamıştı, yeniden formatladım sorun devam ediyor :/

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı