İnternet altyapısına gelen internet hızı düştü

canbatar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir konuya değinmek istiyorum da aynı sorunu yaşayan var mıdır aramızda?

TurkNet abonesi olmadan önce web sitesinden altyapı sorguladığımda 83 Mbps idi ve aboneliğimi başlattım,
İlk 1 ay hızım 83 Mbps hızı net görüyordum sonrasında kademeli olarak 50 Mbps'ye kadar düştü.
Bugün ise gibir.net.tr sitesinden altyapımı sorguladığımda 81 Mbps olarak gördüm.
Şimdi mera ettiğim şey şu. TurkNet 50 Mbps gibir.net 81 Mbps acaba hangisi doğru hızı veriyor?
gibir.net'in sunduğu 81 Mbps'den net 70-75 Mbps hız bile alsam benim için çok güzel. Çünkü TurkNet yanlış yaptı hızımı kademeli olarak düşürdü topu Türk Telekom'a attı yok santrale uzaklığınız vsvs yahu arkadaş ilk bağlattığımda da ev aynı yerinde duruyordu ne oldu da santral mı uzaklaştı. Evimin karışındaki ev 5 metre ileride 85 Mbps alıyorken benimki düştü.

Modem arayüzünden hat değerlerinizini bir görelim. Ona göre yorum yapalım.
Bir de Turknet Oim de hangi paketi kullaniyor gözüküyorsunuz. Kontrol edin

Merhaba arkadaşlar, bir konuya değinmek istiyorum da aynı sorunu yaşayan var mıdır aramızda?

TurkNet abonesi olmadan önce web sitesinden altyapı sorguladığımda 83 Mbps idi ve aboneliğimi başlattım,
İlk 1 ay hızım 83 Mbps hızı net görüyordum sonrasında kademeli olarak 50 Mbps'ye kadar düştü.
Bugün ise gibir.net.tr sitesinden altyapımı sorguladığımda 81 Mbps olarak gördüm.
Şimdi mera ettiğim şey şu. TurkNet 50 Mbps gibir.net 81 Mbps acaba hangisi doğru hızı veriyor?
gibir.net'in sunduğu 81 Mbps'den net 70-75 Mbps hız bile alsam benim için çok güzel. Çünkü TurkNet yanlış yaptı hızımı kademeli olarak düşürdü topu Türk Telekom'a attı yok santrale uzaklığınız vsvs yahu arkadaş ilk bağlattığımda da ev aynı yerinde duruyordu ne oldu da santral mı uzaklaştı. Evimin karışındaki ev 5 metre ileride 85 Mbps alıyorken benimki düştü.
Merhaba, özel mesaj üzerinden iletişime geçtim.

Modem arayüzünden hat değerlerinizini bir görelim. Ona göre yorum yapalım.
Bir de Turknet Oim de hangi paketi kullaniyor gözüküyorsunuz. Kontrol edin
buyur 100 mbps idi kopmaması adına 75 mbps ya sabitledşk ve her iki hızdada aynı hat değerlerim. Bu türk telekom birşeyler yaptı hızım düştü yoksa net 83 mbps hız alıyordum memnundum.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-05-26 at 16-51-06 Web Tabanlı Yapılandırıcıya hoş geldiniz.png
    Screenshot 2022-05-26 at 16-51-06 Web Tabanlı Yapılandırıcıya hoş geldiniz.png
    46,8 KB · Görüntüleme: 119
Altyapı sorgulaması yaptığınızda santral mesafeniz kaç metre gözüküyor?
Alabileceğiniz hız ne gözüküyor?
Verdiğim linkten bir sorgulama yapar mısın?
Hat değerlerinize baktığımda hat zayıflamanız yüksek.
Eğer altyapı sorgulamanız daha yüksek ise iç tesisat kaynaklı bir problem yaşamanız muhtemel.
Eğer becerebilirseniz ankastre kutunuzun yanına modem ile gidin ve orada bir bağlantı sağlayın. Eğer hızınız yüksek çıkarsa kablo yenileyerek kurtarabilirsiniz.
Malum İSS, iç tesisata karışmaz.

Altyapı sorgulaması yaptığınızda santral mesafeniz kaç metre gözüküyor?
Alabileceğiniz hız ne gözüküyor?
Verdiğim linkten bir sorgulama yapar mısın?
Hat değerlerinize baktığımda hat zayıflamanız yüksek.
Eğer altyapı sorgulamanız daha yüksek ise iç tesisat kaynaklı bir problem yaşamanız muhtemel.
Eğer becerebilirseniz ankastre kutunuzun yanına modem ile gidin ve orada bir bağlantı sağlayın. Eğer hızınız yüksek çıkarsa kablo yenileyerek kurtarabilirsiniz.
Malum İSS, iç tesisata karışmaz.

sorgulama olmuyor mesaj olarak gönderdim daha cevap yok

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-05-26 at 17-33-21 GIBIRNet Alt yapı sorgulama Fiber sorgulama - GIBIRNet İnter...png
    Screenshot 2022-05-26 at 17-33-21 GIBIRNet Alt yapı sorgulama Fiber sorgulama - GIBIRNet İnter...png
    14,7 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot 2022-05-26 at 17-33-34 Netspeed - Limitsiz Mutluluk.png
    Screenshot 2022-05-26 at 17-33-34 Netspeed - Limitsiz Mutluluk.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot 2022-05-26 at 17-33-50 İnternet Altyapı Sorgulama & Fiber Altyapı Sorgulama Milleni...png
    Screenshot 2022-05-26 at 17-33-50 İnternet Altyapı Sorgulama & Fiber Altyapı Sorgulama Milleni...png
    28,8 KB · Görüntüleme: 90

Yeni konular

Geri
Yukarı