İnternet altyapısını diğer sitelerde 49 gösterirken TurkNet'te 16 çıkması

BayRessam

Decapat
Daha fazla  
Efenim önceden başka bir mahallede oturuyorduk. 5-6 gün önce taşındık. Önceki oturduğumuz yerde TurkNet 75Mbps'ye kadar desteklediğini söylemişti. Fakat şu an oturduğumuz yerde 16Mbps'ye kadar desteklediğini söylüyorlar. Fakat ben başka sitelerden baktığımda ise 49Mbps'ye kadar desteklediği yazıyor. Neden olabilir?

TurkNet'in internet sitesindeki altyapı sorgulama ile müşteri hizmetleri bazen farklı değerler verebiliyor. Ben de yeni taşındığımda siteden sorguladığımda 16 Mbit, müşteri hizmetlerini arayıp teyit ettiğimde ise 75 Mbit gözüküyordu. İnterneti bağladım şu an aktif olarak 72-74 Mbit arası alıyorum.

Bir ara bende de 16 diyordu aboneliği başlattım paketlerden 100'ü seçtim 100 kullanıyorum.

TurkNet pişmanlıktır. Bizde de 75'e 7.5 alabilirsiniz diyordu. 35'e 1 internet verebildiler. Şu anda ise arıza var 2 aydır hep destek kaydı oluşturuyoruz. Aynı şeyleri söyleyip duruyorlar hiçbir şekilde çözüm yok. Oyunlarda 600ms 1500ms arası paket kaybım ise yüzde 60 70'lerde dolanıyor. Speedtest yaptığımda download 33 upload 0.07 tamamen rezillik. 2 aydır sorun var hep arıyoruz yazıyoruz fakat boşa. 10 aylık peşin ödediğimiz içinde çıkamıyoruz.

TurkNet pişmanlıktır. Bizde de 75'e 7.5 alabilirsiniz diyordu. 35'e 1 internet verebildiler. Şu anda ise arıza var 2 aydır hep destek kaydı oluşturuyoruz. Aynı şeyleri söyleyip duruyorlar hiçbir şekilde çözüm yok. Oyunlarda 600ms 1500ms arası paket kaybım ise yüzde 60 70'lerde dolanıyor. Speedtest yaptığımda download 33 upload 0.07 tamamen rezillik. 2 aydır sorun var hep arıyoruz yazıyoruz fakat boşa. 10 aylık peşin ödediğimiz içinde çıkamıyoruz.

10 aylık peşin ödemede istediğiniz zaman iptal etme hakkınız var diye biliyorum.

TurkNet'in internet sitesindeki altyapı sorgulama ile müşteri hizmetleri bazen farklı değerler verebiliyor. Ben de yeni taşındığımda siteden sorguladığımda 16 Mbit, müşteri hizmetlerini arayıp teyit ettiğimde ise 75 Mbit gözüküyordu. İnterneti bağladım şu an aktif olarak 72-74 Mbit arası alıyorum.

Müşteri hizmetlerine sorduğumuzdada 16Mbps demişler hatta benim haberim yoktu VDSL'inde desteklenmediği söylenmiş. İnternetin gelmesi için zaten 5 gündür bekliyordum bir de gelince 75Mbps diye anlaşılan internetin 13Mbps vermesi biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Geri
Yukarı