İnternet altyapısının desteklediği hızdan daha fazla hız alabilir miyim?

Daha fazla alamazsın diye düşünüyorum.
Konu ile alakasız ama nedense sizi hep internet ile ilgili konularda görüyorum ya da bana hep onlar denk geliyor, kötü bir şey değil ama bu kadar internet hızı düşkünlüğü iyi değil. 😁

Daha fazla almanız mümkün değil olsa bile çok düşük rakamlar olur. Kabloyu sonuçta 1 defa değişireceksiniz. Bu yüzden kaliteli kablo aramasına girin.

Daha fazla alamazsın diye düşünüyorum.
Konu ile alakasız ama nedense sizi hep internet ile ilgili konularda görüyorum ya da bana hep onlar denk geliyor, kötü bir şey değil ama bu kadar internet hızı düşkünlüğü iyi değil. 😁

Sen bana sor. Viyanada bir yıl geçirip 100/100 ve 1000/1000 internet kullandım. O günden beri lanet ettim internetime :D.
Daha fazla almanız mümkün değil olsa bile çok düşük rakamlar olur. Kabloyu sonuçta 1 defa değişireceksiniz. Bu yüzden kaliteli kablo aramasına girin.

Kaliteli bir şey alacağım sadece değiştirince SNR düşürsem. Daha fazla alır mıyım diye açtım.

Kabine gelen hız belli istediğin kabloyu al o hız artmaz.

Oraya gelen hız 55 bana gelene kadar 34'e düşüyor. Ben zaten sorduğum soru şu idi. SNR düşürünce 55 üstünü alabilir miyimdi. Cevapladığınız için herkese teşekkür ederim. İfade yasağım olmasa beğeni atacağım ama işte :D.

Oraya gelen hız 55 bana gelene kadar 34'e düşüyor. Ben zaten sorduğum soru şu idi. SNR düşürünce 55 üstünü alabilir miyimdi. Cevapladığınız için herkese teşekkür ederim. İfade yasağım olmasa beğeni atacağım ama işte :D.
Aslında alınabilir. Alınamaz diye bir şey yok arkadaşlar. Ben 6 SNR ile hiç kopmadan internet kullanıyorum. Ve arkadaşımıza gelirsek, alınabilir ama test etmen lazım. Altyapının müsait olması lazım. Yani benimki 6 da kopmuyor olabilir ama aynı durum senin için geçerli olmayabilir. Dene, zararı olmaz. SNR 8 çekersen bile verimli bir internet alırsın.

Aslında alınabilir. Alınamaz diye bir şey yok arkadaşlar. Ben 6 SNR ile hiç kopmadan internet kullanıyorum. Ve arkadaşımıza gelirsek, alınabilir ama test etmen lazım. Altyapının müsait olması lazım. Yani benimki 6'da kopmuyor olabilir ama aynı durum senin için geçerli olmayabilir. Dene, zararı olmaz. SNR 8 çekersen bile verimli bir internet alırsın.

SNR değerim şu an 7 zaten. İç tesisat kötü olduğu için şu an deneyemiyorum. Fakat bayramdan sonra değiştirme imkanım olursa deneyeceğim. Tanıdığımız elektrikçiyi çağırcaz. Modemi oraya takacaz bir SNR değerlerine falan bakacağız. Küçük bir CAT 6 23awg kablo arıyom. Bulabilirsem onu alıp test edeceğim. Bir de ping değerlerinde değişiklik olacak mı ona da bakacağım.

SNR değerim şu an 7 zaten. İç tesisat kötü olduğu için şu an deneyemiyorum. Fakat bayramdan sonra değiştirme imkanım olursa deneyeceğim. Tanıdığımız elektrikçiyi çağırcaz. Modemi oraya takacaz bir SNR değerlerine falan bakacağız. Küçük bir CAT 6 23awg kablo arıyom. Bulabilirsem onu alıp test edeceğim. Bir de ping değerlerinde değişiklik olacak mı ona da bakacağım.

Zaten sınırdasınız. Eğer ping için diyorsanız, yüksek internet hızları daha iyi ping yapmıyor ne yazık ki. Ping modeme, altyapına ve sunucuya olan uzaklığa bağlı. Yani demem o ki, altyapı iyileştirip SNR değerini arttırsanız ve sonra SNR düşürüp hızını arttırsan dahi pinginiz normal değerlerden daha yüksek olabilir. Stabil olmayabilir. Hatta bu bağlı olduğun porta göre bile değişiyor. Kendimden bir örnek vereyim. Komşumuz 4, ben 7 Mbps internet alıyorum. Evimiz yan yana. O benim kadar alamıyor çünkü interneti kopuyor. 😄

Zaten sınırdasınız. Eğer ping için diyorsanız, yüksek internet hızları daha iyi ping yapmıyor ne yazık ki. Ping modeme, altyapına ve sunucuya olan uzaklığa bağlı. Yani demem o ki, altyapı iyileştirip SNR değerini arttırsanız ve sonra SNR düşürüp hızını arttırsan dahi pinginiz normal değerlerden daha yüksek olabilir. Stabil olmayabilir. Hatta bu bağlı olduğun porta göre bile değişiyor. Kendimden bir örnek vereyim. Komşumuz 4, ben 7 Mbps internet alıyorum. Evimiz yan yana. O benim kadar alamıyor çünkü interneti kopuyor. 😄

Ben SNR değerim 3'e çektiğimde pingte fark yaşamadım yani yine CS:GO'da 28MS alıyordum. Zaten yüksek hızda pingim düşceğini söylediğimi hatırlamıyorum. Gelen kablo kötü olduğu için daha düşük alabilir miyim diye modemi taktığımda kuzenin laptoptan oyunlardaki ping değerine bakacağım. Ethernet kablosu ile baktım iyi ping değerlerinde düşüklük var sevinirim yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı