İnternet bağımlısı mıyım?

boldy

Centipat
Telefonum yok gamer laptopum var ama oyunlarımı 3 hafta önce falan sildim, Instagram'ımı da kapattım.
Burak diyorum bilgisayarı açmak istiyorsun bir düşün açıp ne yapacaksın diyorum, düşünüyorum ve hiçbir şey yapmayacağımı biliyorum ama yine de açıp YouTube'da hiç video izleyesim olmamasına rağmen boş boş aşağı kaydırıp duruyorum sanki akşam PC'yi oturmadan yatarsam o gün mutsuz geçmiş yoğun geçmiş gibi bir his oluyor mutsuz dedim ama PC'ye oturunca yine mutsuz kalacağım ama içimde yatarken rahat edeceğim sanki. Mesela yine bu sebepten açtım PC'yi dedim bari bir danışayım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Bu yazıyı yazdıktan sonra boş boş bilgisayar başında oturmaya devam ediyorum kitap oku, film izle, dışarı çık gibi tavsiye vermenize gerek yok çünkü zaten onları da yapıyorum. :(

Telefonum yok gamer laptopum var ama oyunlarımı 3 hafta önce falan sildim, Instagram'ımı da kapattım.
Burak diyorum bilgisayarı açmak istiyorsun bir düşün açıp ne yapacaksın diyorum, düşünüyorum ve hiçbir şey yapmayacağımı biliyorum ama yine de açıp YouTube'da hiç video izleyesim olmamasına rağmen boş boş aşağı kaydırıp duruyorum sanki akşam PC'yi oturmadan yatarsam o gün mutsuz geçmiş yoğun geçmiş gibi bir his oluyor mutsuz dedim ama PC'ye oturunca yine mutsuz kalacağım ama içimde yatarken rahat edeceğim sanki. Mesela yine bu sebepten açtım PC'yi dedim bari bir danışayım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Hocam boşverin herkes bağımlı. Hele ki bu dönemde. Boşverin oynayın.

Bu durum alışkanlık olmuş, her sabah 6'da kalkıp okula gitmek için hazırlanmak, son ders saate bakıp bakıp durmak gibi. Bilgisayarı hayatınızdan tamamen çıkartın ve başka bir aktivite bulun sizi meşgul edecek, bulmaca gibi sudoku gibi.

Neden oyunları sildiniz? Teknoloji'nin hayatınızda ne kadar süre aldığını görmüş oldunuz bence. Bu arada sosyal medya hayatımızdan çok süre çalıyor. Bir gün bırakıp deneyeyim dedim. 3-4 saat boş boş ekrana baktım. Azaltmamız lazım sosyal medyayı.

Geri
Yukarı