İnternet Sitesi Açmalı mıyım ?

60993

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlarımla birleşip bir internet sitesi kurmaya karar verdik birkaç kerede denedik sonra geri canımız filan sıkıldı para kazanma vb amaç yok genel olarak amaç teknoloji sitesi filan. Açtığımız siteler: teknoortam.tk, teknoortam.tk/forum, benimbilgisayarim.wordpress.com(Kendim kurdum). Site kurmakta birşey yok iki tıklama ve bitti ama önemli olan içeriği ve seo vb ayarları ben o ayarları nasıl yapacağım konusunda çok meraklıyım. Onun için site açmaktan uzak duruyorum sizce site açmaktan korkmalı mıyım? Eğer korkmamam gerekiyorsa belirttiğim ayarları nasıl yapacağım konusundada yardımcı olursanız iyi olur. (İlk önce ücretsiz bir site açacam daha sonra ücretliye geçeceğim. )Siteyi weebly wix vb. mi yapmalıyım yoksa wordpress vb. mi yapmalıyım ? @Murat5038 @Recep Baltaş @Akif @MF (Bir önceki konumda yine Mikail Fidan'ı etiketlemiştim ve 3-4 günlük ban yemiştim:) )

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikail bey hakedenleri uzaklastirdigini iddia ediyor. Belki haketmissindir sende. :)
Kendimi artik seo konusunda uzman hissediyorum 10 seneyi geckin bu islerin icindeyim cünkü.

Öncelikle para kazanma iddian olmamasi cok iyi, bende öyle baslamistim zira.
Sana önerilerim anahtar kelimelere odaklanman öyle karman corman bir site olursa internet siteleri cöplügüne bir yenisini eklersin.
Teknoloji sitesinde tantuni tarifi verme yani. :)
Ikincisi asla bedava host kullanma, .com veya .org kullan, zira beceriksizler gibi trend olmus siteler haric , google bu tarz bedava siteleri ciddiye almiyor...

Seo konusuna gelince gercekten eskisi gibi degil o isler. Eskiden ALTIN CILEK konulu bir baslik acinca icine icinde altin cicek satin al diye birkac dofollow link ekleyince google seni ciddiye aliyordu, artik o zamanlar bitti. (Bu arada altin cilek'den ne para kirmistik zamaninda) :)

Artik ciddi seo islemleri icin ciddi yatirim yapmak lazim. Pagerank'i yüksek sitelerden link satin almak olsun, makale yazdirmak olsun, onlarca islem yaptirmak gerekiyor... Dedigim gibi zor bir sektöre adim atmak üzeresin. Simdiden kolay gelsin...

Son düzenleme:
Site aç ancak ilk olarak para kazanmayı düşünme. Site geliştikten sonra para kazanmayı düşün. Video ve rehberlerin olması çok işine yarar. Arkadaş SEO olayını sana çok iyi anlatmış. Siteye yatırım yapma şansın var ise ilerlemen daha kolay olur. Bir ekibin olsun. İş bölümü yapar isen daha kolay ve hızlı ilerlersin. Bedava host kullanma. Zaten çok pahalı değil. Tavsiyem bir ekip ile bu işleri yapman. Ama çalışan bir ekip olsun. Başarılar dilerim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı